Smaki Regionów 2014
Przez cztery dni na stoiskach ponad 160 wystawców - producentów żywności regionalnej z poszczególnych województw - można było próbować, smakować, ale także zakupić najsmaczniejsze kulinarne rarytasy. Tłumy smakoszy lokalnych produktów zachwycały się oscypkami, różnymi rodzajami miodów, piwem, pierogami, konfiturami, chlebem, czy tradycyjnie wędzonymi wędlinami. Tak ogromne zainteresowanie targami zaskoczyło nawet niektórych wystawców, którzy niekiedy już po dwóch dniach wyprzedali cały zapas towaru, który przywieźli do Poznania. Sygnały te świadczą nie tylko o sukcesie targów, ale także o ciągle rosnącej popularności naturalnych, tradycyjnych i co najważniejsze polskich produktów żywnościowych.
Tendencję tą doskonale odczytują poszczególne województwa, które podczas targów promowały przede wszystkim swoją regionalną kuchnię, ale także kulturę. Stąd na terenie pawilonów stanęły aż dwie sceny kulinarne, na których odbywały się pokazy gotowania z wykorzystaniem regionalnych produktów oraz Scena Głowna, którą zawładnęły ludowe zespoły pieśni i tańca. Skoczne obertasy oraz ludowe przyśpiewki znakomicie wpisały się w charakter targów, jeszcze bardziej podkreślając ich związek z polską tradycją. Nie ma się zatem co dziwić, że zgromadzonej na widowni publiczności nóżki same aż rwały się do tańca. W ten tradycyjne trend doskonale wpisały się także dwa pokazy poznańskich restauracji (Hugo Restaurant oraz Gospody Pod Gajem), zorganizowane na stoisku magazynu „SlowLife Food& Garden”. Próba połączenia nowoczesnego podejścia do kuchni z tradycyjnymi produktami bardzo spodobała się zwiedzającym, którzy ze smakiem degustowali przygotowane na żywo potrawy.
Pomorze Zachodnie – Region Partnerski
W tym roku regionem partnerskim targów było Pomorze Zachodnie, dlatego na targowej scenie gościły nie tylko zespoły pieśni i tańca z tego regionu, ale z koncertem dla zwiedzających wystąpił również Grzegorz Turnau. Poznańska publiczność bardzo ciepło przyjęła zarówno artystę, jak również jego nową pasję. Turnau, kojarzony do tej pory głównie z Krakowem, promował na targach Smaki Regionów winiarnię, którą wraz z kuzynostwem założył trzy lata temu w Baniewicach w województwie Zachodniopomorskim. - Stworzenie winnicy i winiarni to moje wielkie marzenie, ale nie chodzi tylko o firmę. Jesteśmy wielbicielami wina, wino to cała wspaniała kultura, jednak ten projekt to przede wszystkim rodzina i przyjaźń, próba powrotu do rodzinnych tradycji – deklarował sam Turnau.
(Kliknij, aby powiększyć)
Czytaj dalej na następnej stronie...