Kategorie
Zobacz również tu
-
Stosuj bezpiecznie środki ochrony roślin
2024-11-18 -
Wrześniowy skup mleka
2024-11-18 -
Ceny serów w Polsce (3.11.2024)
2024-11-18
Poznaj produkty
-
WIERTŁO seria 200
2012-01-05 -
Sorbent torfowy CB 18
2016-05-05 -
Przyczepa DRAKKAR CARGO
2013-10-30
Nowe produkty i modyfikacje maszyn Joskin
Firma Joskin specjalizująca się w produkcji przyczep rolniczych oraz pokrewnego osprzętu, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających gospodarzy, wprowadziła do swojej oferty produktowej kolejne propozycje ułatwiające pracę w gospodarstwie. Poniżej kilka z nich.
Volumetra, nowy typ wozów asenizacyjnych Joskin, wyposażonych w pompę objętościową
Wóz Volumetra został specjalnie zaprojektowany do pracy z pompami objętościowymi. Pompy tego typu bezpośrednio zasysają ciecz (w tym przypadku – gnojowicę), która po przepompowaniu jest rozlewana. W przeciwieństwie do pomp próżniowych, tu nie powstaje podciśnienie w zbiorniku. Zbudowane specjalnie do pracy z gęstą gnojowicą, mogą pracować przez długi czas, z dużą ilością materiału. Zaletą pomp objętościowych jest wysokie cisnienie robocze, oraz duża wydajność.
Dostępne są następujące modele wozu Volumetra: dwuosiowe wozy ze zbiornikiem o pojemności od 16.500 do 20.500 litrów, oraz trzyosiowe modele o pojemności od 18.500 do 28.000 litrów.
Wszystkie pojazdy zbudowane są w oparciu o konstrukcję samonośną: zbiornik jest przyspawany do podwozia Hydro-tandem/ tridem; dyszel jest przykręcany. Specjalna stal użyta do budowy maszyny, wytrzymuje nacisk punktowy rzędu 55 kg/mm2, w czym znacznie przewyższa zwykłą stal stosowaną w przemyśle. Zastosowanie takiej stali umożliwia zmniejszenie ilości wzmocnień bocznych i poprzecznych, dzięki temu waga maszyny jest mniejsza.
Wzmocniona konstrukcja zbiornika jest na tyle wytrzymała, że bez obaw można do niego zamontować osprzęt tylny, np. Kilkurzędowy aplikator, czy rampę do rozlewania o szerokości ponad 27 metrów.
Jeśli chodzi o wybór pompy, możliwy jest montaż pompy objętościowej każdego typu: ślimakowej, łopatkowej, czy odśrodkowej. W większości przypadków, pompę umieszcza się przy komorze o pojemności 200l, zintegrowanej ze zbiornikiem głównym, gdzie znajdują się otwory ssące (lewy, prawy i przedni) i wyprowadzone do pompy lub rozdrabniacza (SimpleCut). To rozwiązanie jest stosowane z powodzeniem od kilku lat, co więcej, zapobiega 'suchej' pracy pompy.
Zastosowane pompy ślimakowe, są produkcji firmy 'Wangen' (Niemcy) i charakteryzują się przepływem na poziomie 4000 do 8700 litrów.
Pompy łopatkowe, stosowane przez firmę Joskin, to Vogelsang i Börger, które gwarantują przepływ na poziomie 6000 do 9000 l/min.
Pompy odśrodkowe są częściowo produkowane przez firmę Joskin i umożliwiają przepływ rzędu 11.000 l/min.
Wszystkie pompy są standardowo wyposażone w zbierak kamieni.
Opcjonalnie, przed wlotem pompy możliwe jest zastosowanie rozdrabniacza SimplCut. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie, gdy w gnojowicy znajduje się słoma, oraz gdy potrzebne jest równomierne dozowanie gnojowicy do złożonego osprzętu, np. rampy do rozlewania.
Wóz Volumetra będzie dostępny zimą 2013.
Pendislide – Nowa rampa do rozlewania gnojowicy z wężami wleczonymi i ślizgami
Nowy system, zwany Pendislide, to rampa do rozlewania z wężami wleczonymi, zakończonymi ślizgami. Jest to rozwinięcie znanej, niezawodnej rampy Penditwist. Dzięki znajdującym się na końcu węża płozom, możliwe jest czyste i dokładne rozlewanie, bez zanieczyszczania liści roślin.
Odległość pomiędzy dyszami wynosi 30 cm, co czyni Pendlislide odpowiednim urządzeniem do rozlewania na uprawy kukurydzy. Ofertę wzbogacą wkrótce (na początku roku 2014) wersje z odległością między dyszami wynoszącą 15 i 25 cm. Wydajność urządzenia to minimum 20 m3/ha.
Ślizgi są standardowo wykonane z Ertalonu. Na kamieniste uprawy dostępna będzie wersja wyposażona w ślizgi ze stali.
Szerokość rozlewania może wynosić 9, 12, oraz 15. Dostępna będzie również wersja o szerokości 18 m.
Do składania rampy służą dwa cylindry hydrauliczne. Opatentowany system składania 'Twist', zapobiega wyciekom gnojowicy z węży w trakcie dojazdu na miejsce rozlewania.
Nowa rampa wyposażona jest w doskonale znany rozdzielacz SCALPER, z systemem automatycznego odwracania kierunku noży, gdy te napotkają na przeszkodę. SCALPER tym różni się od konkurencyjnych rozwiązań, że jego noże i przeciwostrza wykonane są ze stali HARDOX. Taki system pozwala na rozdrabnianie większych zanieczyszczeń ; zapobiega to zapchaniu węży pomiędzy rozdzielaczem a końcówką rozlewającą.
W zależności od tego, jaką ilość gnojowicy chce rozlać użytkownik (13 – 30 m3/ha), rozdzielacz może być wyposażony w noże różnego typu – bez wpływu na cenę urządzenia.
Czytaj dalej na następnej stronie...