| Autor: redakcja1

Dopłaty do drobiu dla producentów, którzy dbają o dobrostan! Dołączając do QAFP masz szansę otrzymać pieniądze na każdą kurę i indyka.

Wprowadzenie nowych dopłat dla producentów drobiu, którzy angażują się w dobrostan zwierząt, stanowi krok milowy w polskim rolnictwie. System QAFP oferuje wsparcie finansowe producentom kur i indyków, którzy, że szczególną dbałością podchodzą do produkcji zwierząt. Dzięki tym dopłatom, opracowanym w celu promowania odpowiednich praktyk hodowlanych, sektor drobiarski może rozwijać się zgodnie ze standardami, które coraz częściej oczekiwane są przez rynek i konsumentów.

Dopłaty do drobiu dla producentów, którzy dbają o dobrostan! Dołączając do QAFP masz szansę otrzymać pieniądze na każdą kurę i indyka.
Producenci drobiu, którzy spełniają wymogi systemu QAFP mogą od tego roku wnioskować w ramach Ekoschematu Dobrostan Zwierząt o dopłaty, na każdą kurę mogą otrzymać do 37 groszy, a na każdego indyka do 4,12 zł. Co ważne, dofinansowania nie posiadają limitów, dzięki czemu producenci drobiu mogą liczyć na duże zyski.
 
- System Gwarantowanej Jakości QAFP to bardzo konkretne korzyści nie tylko dla konsumentów, którzy sięgając po wyroby mięsne lub mięso z tym znakiem mają gwarancję najwyższej jakości, ale to również dodatkowe pieniądze dla hodowców drobiu. Bo jak inaczej można nazwać na przykład dopłatę do każdej kury i indyka, zaznaczę każdego w systemie QAFP o wartości do 4,12 złotych bez limitów? QAFP to się po prostu opłaca - Prezes UPEMI Wiesław Różański.

QAFP – dopłaty dla producentów drobiu, bez limitów
 
Producent, który spełnia wymogi „Ekoschematu Dobrostan Zwierząt”, może otrzymać nawet do 37 groszy na każdą kurę oraz do 4,12 zł za każdego indyka, bez ograniczeń ilościowych.
Aby zakwalifikować się do tych dopłat, rolnik musi spełnić szereg kryteriów, w tym:
  • Rasa i pochodzenie, kurczęta hodowane w celach brojlerowych powinny pochodzić z krzyżowania dwóch linii rodzicielskich, a natomiast indyki przyjmowane do tuczu na fermach pochodzą z krzyżowania indyków białych szaropierśnych. – Proces ten zapewnia, że kurczęta i indyki dziedziczą pożądane cechy genetyczne, które sprzyjają szybkiemu wzrostowi i wysokiej wydajności mięsnej.
  • Żywienie kurcząt brojlerów i młodych indyków rzeźnych - powinno odbywać się przy użyciu specjalnie skomponowanych pasz, które są dostosowane do ich gatunku, wieku, masy ciała oraz stanu fizjologicznego. Proces ten odbywa się pod nadzorem lekarza weterynarii, co zapewnia właściwe bezpieczeństwo zdrowotne żywieniowe drobiu.
  • Wysokie standardy higieniczne - fermy zajmujące się odchowem i tuczem kurcząt oraz indyków powinny zapewniać m.in. zamknięte, wentylowane pomieszczenia. To wszystko jest niezbędne dla utrzymania zdrowia i dobrostanu zwierząt oraz produkcji mięsa wysokiej jakości.
Dofinansowania oferowane w ramach systemu QAFP stanowią istotną zachętę dla rolników do dalszego podnoszenia standardów produkcji drobiu, co przyczynia się zarówno do poprawy warunków bytowych zwierząt, zwiększenia efektywności gospodarstwa oraz wysokiej jakości mięsa.
 
 


Tagi:
źródło: