AKTUALIZACJA:
| Autor: redakcja

Żywienie krów mlecznych bez paszowozu

Budynki, które mają 12 lat. Zużycie prądu 35 zł na dobę, przy 12 tonach TMR'u na koryta w czasie doby. Karmienie krów bez udziału człowieka w oborze po małej modernizacji.



System Vector składa się z kuchni paszowej oraz wózka mieszającego-zadającego, który rozwozi przygotowaną przez siebie paszę. Do poruszania się wewnątrz budynków wózek wykorzystuje czujniki dźwiękowe, czujniki indukcyjne jako końca obory. Natomiast na zewnątrz wózek porusza się po listwach tak, aby nie zgubił nam trasy i nigdzie nie wyjechał poza dany obszar, czyli tak aby było to bezpieczne.
 
To ile przywiezie zależy od tego jaka jest ustawiona dawka dla danego gospodarstwa. W przypadku tego konkretnego gospodarstwa system wozi od 10 do 12 ton w zależności od dnia i zaprogramowania. Jednocześnie wózek podczas jednego przejazdu może przewieźć maksymalnie 600 kg paszy. Dostosowane to jest to także do wielkości grup, gdzie najmniejsza dawka akurat na tym gospodarstwie to jest 200 kg.
 
- My zalecamy najmniejszą dawkę 150 kg. Wynika to z tego, aby była ona dobrze wymieszana. Tak żeby ta pasza była dobrze wymieszana i jednolita, aby nie było sortowania. Dokładność pobierania ustawiamy w systemie. Ustawiamy głębokość pobrania oraz ustawiamy, jak dokładnie system ma czyścić. Wypływa to na wydajność, więc im dokładniej chcemy aby system zabrał z paszy z kuchni, tym te graby na końcu są mniejsze, więc wydajność systemu jest mniejsza. System skanując miejsca dąży do jej pobrania według zadanych parametrów. Jeśli tej paszy będzie za mało. Stwierdzi, że poziom paszy jest za mały, w tym momencie przejdzie do kolejnego miejsca z daną paszą lub jeśli będzie brakowało danej paszy zgłosi gospodarzowi np. na komórkę. Powiadomi użytkownika, że dana pasza się skończyła i trzeba napełnić kuchnię - Tomasz Kawka, TSS Feed & Barn Product Specialist, Lely East Sp. Z o.o.

Więcej o Efektywne żywienie dzięki automatyzacji?


Tagi:
źródło: