Lokalne grupy działania (LGD) tworzą mieszkańcy, organizacje pozarządowe i samorządy.
- Do ich dyspozycji dzięki RLKS trafiło około pół miliarda złotych i narzędzia na wykorzystanie tej kwoty. Jesteśmy jedynym polskim regionem, który zastosował ten instrument w tak dużej skali – zarówno na terenach wiejskich, jak i w miastach. Środki te zasilą publiczną infrastrukturę, wesprą lokalną przedsiębiorczość i aktywizację społeczno-zawodową mieszkańców – przypomina marszałek Piotr Całbecki.
W ramach RLKS Lokalne Grupy Działania dysponują środkami z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz PO Rybactwo i Morze. Z ich wykorzystaniem organizują w najbliższym czasie:
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Południe informuje, iż w związku z trwającymi naborami wniosków w konkursach 1/2017, 2/2017, 3/2017 pracownicy biura prowadzą doradztwo, za które przyznawane będą punkty w ramach oceny wniosków. Z porad można skorzystać w biurze stowarzyszenia w Dobrzyniu nad Wisłą od poniedziałku do piątku w godz. 8-16.
LGD Pałuki – Wspólna Sprawa zaprasza młode osoby w wieku 15-29 lat z terenu powiatu żnińskiego do udziału w do udziału w szkoleniach i stażach zawodowych w ramach projektu „Czas na aktywność”. Przedsięwzięcie jest skierowane do osób bezrobotnych i nie uczących się, które chcą zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe, odbyć płatny, trzymiesięczny staż i uzyskać wsparcie w późniejszym poszukiwaniu pracy.
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Chełmno zaprasza do udziału w szkoleniach zawodowych pod hasłem ,,Młodzi-wykształceni”. Oferta skierowana jest do osób w wieku 18-29 lat, nie uczących się i pozostających bez pracy. Uczestnicy będą mogli skorzystać z indywidualnego doradztwa zawodowego, wziąć udział w szkoleniach (prawo jazdy kat. C i D, kursy spawania). Po ich zakończeniu będzie można odbyć trzymiesięczny staż zawodowy i skorzystać z pośrednictwa pracy w nowo zdobytym zawodzie.
Lokalna Grupa Działania Nasza Krajna zaprasza do udziału w projekcie „Krajeńskie integracje”. Jego celem jest wsparcie i aktywizacja społeczna osób w wieku powyżej 60 lat z terenu powiatu sępoleńskiego i ich integracja z przedstawicielami młodszego pokolenia. Projekt rozpocznie się 8 września, udział w nim jest bezpłatny. Każdy uczestnik weźmie udział w trzech warsztatach: wikliniarskich, hafciarskich i kulinarnych.
Czytaj dalej na następnej stronie...