Ocena materiału siewnego
Każdy materiał siewny należy poddać ocenie jakości. Istnieje kilka dostępnych metod badania tego materiału.
Każdy materiał siewny należy poddać ocenie jakości. Istnieje kilka dostępnych metod badania tego materiału.
Od połowy grudnia 2019 r. będzie obowiązywało nowe prawo Unii Europejskiej w zakresie zdrowia roślin (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie środków ochronnych przeciwko agrofagom (Reg. 2016/2031)).
Organizacja ochrony roślin Indii w dniu 23 sierpnia br. opublikowała w The Gazette of India przepisy fitosanitarne dla owoców ziarnkowych (Malus L. Pyrus spp., Cydonia spp.), eksportowanych z Polski. Notyfikacja, zawiera zmiany do wykazu VI poz. 262 w zakresie wymagań fitosanitarnych w tym treści deklaracji dodatkowej do zamieszczenia na świadectwie fitosanitarnym oraz parametry dla...
12 września br. w siedzibie Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa odbyło się spotkanie otwierające wizytę przedstawicieli organizacji ochrony roślin Tajwanu. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz Głównego Inspektoratu.
Komunikat Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Gdańsku w sprawie postępowania z niepełnowartościowymi środkami ochrony roślin na terenach objętych huraganem.
Jak wskazuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, decyzję o sposobie walki ze alternariozą pomidora oraz terminie jej zwalczania należy podjąć po ówczesnej obserwacji.
Zatrzymanie 122-óch ton nielegalnych środków ochrony roślin to wynik niespełna 2-tygogodniowej międzynarodowej operacji pod kryptonimem Silver Axe II. W akcji kierowanej przez EUROPOL z udziałem 16 państw członkowskich Unii Europejskiej, uczestniczyła również Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa.
Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa (PIORiN) przypomina o zasadach, które muszą zostać spełnione, aby możliwe było przemieszczanie bulw ziemniaka wyprodukowanych w Polsce i przeznaczonych do innych państw członkowskich Unii Europejskiej.
Jak wskazuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, decyzję o walce z owocówką jabłkóweczką oraz dobór właściwej metody należy podjąć po ówczesnej obserwacji pojawienia się szkodnika.
Jak wskazuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, na plantacjach buraków cukrowych i pastewnych w siedmiu województwach Polski pojawiła się mszyca burakowa. Decyzję o walce z mszycami oraz dobór właściwej metody należy podjąć po ówczesnej obserwacji pojawienia się szkodnika.
Jak wskazuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, decyzję o walce z ploniarką zbożówką oraz dobór właściwej metody należy podjąć po ówczesnej obserwacji pojawienia się szkodnika.
Jak wskazuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, tylko w trzech województwach nie stwierdzono występowania stonki ziemniaczanej. W pozostałych regionach Polski szkodnik ten zagraża uprawom. Według PIORiN, decyzję o sposobie walki ze stonką ziemniaczaną oraz terminie jej zwalczania należy podjąć po ówczesnej obserwacji pojawienia się szkodnika oraz po ocenie jego...
Według Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, w niektórych regionach Polski plantacjom tegorocznych truskawek może zagrozić szara pleśń.