Kategorie
Zobacz również tu
-
2025-04-18
-
Życzenia Wielkanocne
2025-04-17 -
Wielkanocny koszyk jakości IJHARS - PIECZYWO
2025-04-16
Poznaj produkty
-
DEUTZ - szyba tylna górna przezroczysta
2011-12-13 -
Nawóz ActiMag Zboża
2014-01-07 -
Chwytak do balotów BG2000
2015-07-02 -
Prasoowijarka podłączana G5040 KOMBI GOWEIL
2020-07-24
Fachowość i nowoczesność w likwidacji szkód [video]
Concordia Ubezpieczenia współpracuje z uznanymi jednostkami badawczymi, podejmując inicjatywy zmierzające do uruchomienia ciekawych projektów badawczo-rozwojowych.
Etapy likwidacji szkody przy wykorzystaniu drona
Tradycyjnie testowanie dronów obejmuje pięć etapów: planowanie lotu, start, lot, lądowanie i analizę zebranych danych. Na początku operator przygotowuje plan lotu, za pomocą oprogramowania MAVinci Desktop Flugplanungssoftware. Po przesłaniu danych trasy lotu do UAV rozpoczyna się procedura lotu. Następuje start poprzez wyrzut UAV w powietrze. Kolejny etap to już lot. Dron wykonuje samodzielnie przelot według uprzednio zaprogramowanej trasy i automatycznie robi zdjęcia powierzchni pola z powietrza, za pomocą specjalnie zainstalowanej kamery cyfrowej. Zdjęcia wykonywane podczas lotu zapisywane są w pamięci komputera pokładowego, dzięki czemu można je przetwarzać po zakończeniu lotu. Przedostatnim elementem jest samodzielne lądowanie w trybie automatycznym lub półautomatycznym wspomaganym komputerowo. Po zakończeniu lotu i przetworzeniu danych z pojedynczych zdjęć tworzony jest obraz poglądowy sfotografowanych pól. Dzięki tej technice możliwe jest szybkie i precyzyjne oszacowanie powstałych szkód.
Plany związane z wykorzystaniem UAV w Vereinigte Hagel i Concordia Ubezpieczenia
Ze względu na stale rosnącą powierzchnię upraw, głównie kukurydzy, wykorzystanie dronów jest przydatnym i perspektywicznym narzędziem w procesie szacowania powstałych szkód. - Zauważamy także możliwości zastosowania UAV jako wsparcie podczas monitoringu upraw zbóż i rzepaku, które ubezpieczane są od skutków złego przezimowania. Potrzebne są jednak dalsze testy i doświadczenia, gdyż nie wszystkie ryzyka mogą zostać ocenione z powietrza. Warto także podkreślić, iż nigdy żadna maszyna nie będzie w stanie zastąpić wiedzy i doświadczenia człowieka. Narzędzia takie, jak dron mają za zadanie wspierać pracę rzeczoznawców i do tego też będziemy chcieli je wykorzystywać - konkluduje Michael Lösche.
Straty polowe w uprawie kukurdzy
(kliknij, aby powiększyć)
Informacje uzupełniające
Dron, innymi słowy - UAV (Unmanned Aerial Vehicle) to bezzałogowy statek latający wyposażony w aparat fotograficzny lub kamerę, pilotowany zdalnie lub wykonujący lot autonomicznie.
Trochę historii i zastosowanie dronów na świecie
Już w 1906 roku George R. Lawrence wykorzystał 17 latawców zawieszonych na stalowej linie, by za pomocą ponad 20-kilogramowej kamery wykonać zdjęcie zniszczonego przez trzęsienie ziemi i pożar San Francisco. W 1958 roku w powietrze wzbił się pierwszy telekopter używany do relacjonowania bieżących wydarzeń. Lecz do niedawna samoloty bezzałogowe kojarzyły się albo z literaturą sensacyjną, albo z wojskiem i misjami agencji wywiadowczych. To drony zdobywają informacje dla CIA i innych służb wywiadowczych. Coraz częściej jednak drony są wykorzystywane do celów innych niż militarne. Samoloty bezzałogowe patrolują granice w poszukiwaniu nielegalnych imigrantów. Używane są też podczas klęsk żywiołowych, w akcjach poszukiwawczych i przy badaniach naukowych. Pojawiły się nawet projekty, by wykorzystywać drony do dowożenia pizzy do odludnych miejsc. Latające roboty wykorzystuje także niemiecka policja, straż pożarna, architekci, leśnicy oraz firmy kontrolujące stan gazociągów.
Poniżej prezentujemy zdjęcia, które zostały zrobione przez samolot w trakcie nagrywania materiału. Te pomarańczowe punkciki to Redaktotrzy Gospodarz.pl...
(kliknij, aby powiększyć)
