Bogata oferta maszyn i urządzeń dla rolnictwa, nowości produktowe, interesujące seminaria, spotkania biznesowe, profesjonalni zwiedzający i wiele pozytywnych emocji – tak właśnie można podsumować Targi Rolnicze AGRO-PARK, które w dniach 3-4 marca odbyły się w Lublinie.
– XI edycja wydarzenia organizowanego przez Targi Lublin oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie przeszła już do historii. Dwudniowe spotkanie nie tylko rozpoczęło sezon spotkań dla rolników, ale też pomogło podjąć decyzje o dokonaniu inwestycji w nowy sprzęt – tłumaczy Mirosław Wituch, dyrektor projektu ze strony Targów Lublin.
– Targi Rolnicze AGRO-PARK to bardzo ważne i cieszące się wielką popularnością święto dedykowane branży rolniczej – podkreśla Łukasz Rachubiński, dyrektor projektu ze strony Międzynarodowych Targów Poznańskich.
– Świadczy o tym frekwencja, która dopisała mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych i silnego mrozu – kontynuuje.
– Tegoroczne spotkanie po raz kolejny umożliwiło nawiązanie kontaktów sprzedażowych, zaprezentowanie innowacyjnych rozwiązań oraz poszerzenie horyzontów poprzez udział w specjalistycznych seminariach. Targi były też okazją do zdobycia nowej wiedzy na temat najnowszych rozwiązań wykorzystywanych w rolnictwie, uprawie roślin czy chowie zwierząt – dodaje.
Najwyższa w historii frekwencja
Wzorem lat ubiegłych Targi Rolnicze AGRO-PARK zajęły powierzchnię ponad 10.000 m2. W dwóch halach wystawienniczych swoją ofertę zaprezentowało przeszło 250 wystawców. Cześć z nich zajęła również teren otwarty znajdujący się przed pawilonami. Rozmowy biznesowe toczyły się zatem na całym terenie Targów Lublin.
– W opinii wystawców Targi były bardzo owocne. Firmy na własnej skórze poczuły najwyższą w historii frekwencję oraz atmosferę sprzyjającą nawiązaniu kontaktów handlowych – zaznacza Mirosław Wituch.
– Zwiedzającym spodobała się różnorodna ekspozycja oraz możliwość zdobycia nowych informacji podczas cyklu interesujących wykładów – zapewnia Łukasz Rachubiński.
Podczas Targów pojawili się również przedstawiciele z branży m.in. Ukrainy czy Białorusi.
Wiedza i praktyka
Czas pomiędzy zwiedzaniem ekspozycji można było również dobrze spożytkować, biorąc udział w interesujących seminariach. Jedno z nich poprowadził dr hab. Witold Chabuz z Zakładu Hodowli i Ochrony Zasobów Genetycznych Bydła Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, który opowiedział o wyzwaniach dla współczesnej hodowli bydła w procesie produkcji mleka i mięsa wołowego wysokiej jakości. Kolejnym prelegentem był Adam Kuzdraliński, prezes firmy Nexbio, który zaprosił uczestników do dyskusji o wczesnej diagnozie zagrożeń na uprawach.
Podczas Targów AGRO-PARK odbyła się także kolejna edycja konkursu „Precyzyjny Gospodarz”. W tym roku konkurs cieszył się wyjątkową popularnością rolników, nawet mino siarczystego mrozu.