Wysokie wartości wskaźnik ten przyjął również w województwach mazowieckim - 9312 zł i łódzkim - 8124 zł. W większości województw odnotowano wzrost jego wartości – z wyjątkiem dolnośląskiego i lubuskiego, gdzie wystąpił jego spadek.
W strukturze towarowej produkcji rolniczej produkcja zwierzęca stanowiła 58,2%, a produkcja roślinna – 41,8%. Wzrósł udział produkcji roślinnej o 3,8% kosztem produkcji zwierzęcej. Na zmniejszenie udziału towarowej produkcji zwierzęcej wpływ miał spadek udziału towarowej produkcji żywca wołowego i wieprzowego.
W strukturze towarowej produkcji rolniczej w 2021 r. największy udział spośród produkcji roślinnej miały zboża, warzywa i owoce - 31%, natomiast w towarowej produkcji zwierzęcej – mleko krowie i żywiec wieprzowy - łącznie 32,7%. W poszczególnych grupach produkcji rolniczej wzrósł udział owoców o 2,4%, warzyw o 1,5% i ziemniaków o 0,6%, spadł natomiast udział mleka krowiego o 0,8%, żywca wołowego i jaj kurzych po 0,4%.
W ujęciu wojewódzkim największy udział w produkcji towarowej ogółem miały województwa mazowieckie - 19% i wielkopolskie 17,8%. W przypadku towarowej produkcji roślinnej znaczący udział posiadało również województwo lubelskie - 12,9%, a zwierzęcej województwo podlaskie - 11,1%. W strukturze towarowej produkcji rolniczej produkcja roślinna przeważała w siedmiu województwach: dolnośląskim, lubelskim, lubuskim, małopolskim, opolskim, podkarpackim i świętokrzyskim.