Sytuacja hydrologiczna na obszarze administrowanym przez RZGW w Poznaniu
W ciągu minionej doby w regionie wodnym Warty wystąpiły opady deszczu do 47 mm w Słupcy, znaczne opady szczególnie w środkowej części regionu.
Stany wody w regionie wodnym Warty w południowej i środkowej części układają się głównie w strefie stanów niskich i średnich, lokalnie wysokich, natomiast w części północnej w strefie stanów średnich i wysokich.
Na Warcie do Obornik i w Międzychodzie stany wody na Warcie układają się w strefie stanów niskich, dalej do Kostrzyna n. Odrą w strefie średnich. Powyżej zbiornika Poraj stany wody na Warcie są stabilne. Od zbiornika Poraj do zbiornika Jeziorsko na Warcie i jej dopływach stany wody przez większą część doby stabilne, od około godziny 3 UTC w wyniku opadów wykazują na ogół tendencję wzrostową w strefie stanów niskich i średnich (dopływy Warty).
Poniżej zbiornika Jeziorsko stany wody przeważnie z kilkucentymetrowymi wahaniami, od Poznania do Wronek oraz w Gorzowie Wlkp. aktualnie z trendem wzrostowym. Na dopływach stany wody ze wzrostem do 25 cm na Obrze. Stany układają się w strefie stanów niskich i średnich, na Wrześnicy, Wełnie w strefie wysokich, na Obrze z przekroczeniem poziomu ostrzegawczego. W ciągu najbliższej doby prognozowany jest na Warcie na ogół wzrost stanów wody w strefie stanów niskich i średnich.
Stany wody w zlewni Prosny układają się w strefie stanów średnich i niskich. Stany wody do Mirkowa z niewielkim wzrostem, poniżej stabilne z wahaniami.
Stany wody w zlewni Noteci układają się głównie w strefie stanów średnich i wysokich z niewielkimi wahaniami, w Czarnkowie wzrost o 10 cm. Dla dolnego odcinka Noteci prognozowany jest niewielki wzrost stanów wody w strefie wysokich (Gościmiec).
Na pośrednim stanowisku Kanału Ślesińskiego rzędna piętrzenia układa na wysokości NPP, a na szczytowym pomiędzy MinPP, a NPP.
Na terenie administrowanym przez RZGW w Poznaniu sytuacja monitorowana jest na bieżąco.
Czytaj dalej na następnej stronie...