Tegoroczne prezentacje rozpoczynał przejazd samojezdnego opryskiwacza. Belka opryskowa mająca rozpiętość od 28 do nawet 50 m, która umieszczona jest z przodu przed kabiną, zwróciła dużą uwagę widzów. Podkreślony został tu komfort pracy operatora, a także duże jego bezpieczeństwo. Zaznaczono, że belka z systemem DYNAPULSE EVO są przygotowane do zastosowania w przyszłości systemu indywidualnej selekcji chwastów i punktowego oprysku herbicydem KUHN i-spray, co jest istotną kwestią w dobie ograniczania zużycia środków ochrony roślin. Widzów zainteresowały także takie elementy budowy opryskiwacza jak pełne oświetlenie LED, zbiornik główny wykonany ze stali nierdzewnej o pojemności 5000 lub 6000 litrów oraz 6 cylindrowy silnik maszyny.
Podczas tegorocznych pokazów zwrócono uwagę na rolę nawozów organicznych w zrównoważonej produkcji roślinnej oraz dobie wysokich cen i niepewnej dostępności nawozów mineralnych. Podkreślono także wpływ odpowiedniego odczynu gleby na właściwą przyswajalność składników pokarmowych przez rośliny. Z tych względów w kolejnym etapie pokazu zaprezentowano maszyny do stosowania nawozów organicznych oraz wapna. W przypadku rozrzutników obornika zwrócono uwagę na możliwość wyboru zawieszenia, trwałość, wydajność pracy oraz możliwość zamiany na przyczepę do kiszonki. Zaprezentowano zwrotność maszyn oraz podkreślono cechy budowy poszczególnych adapterów. W trakcie prezentacji wozu asenizacyjnego zwrócono uwagę na budowę jego zbiornika. Opisano sposób działania węży rozlewowych zakończonych redlicami. Wskazano na fakt dużej równomierności aplikacji nawozu, która możliwa jest do osiągnięcia z wykorzystaniem prezentowanego wozu. Opisano szybki sposób napełniania maszyny oraz łatwość jej obsługi. Podczas pracy rozsiewacza wapna zwrócono uwagę na jego wyposażenie w adapter dwutarczowy, z tarczami do wysiewu nawozów granulowanych oraz wapna. Opisano zawieszenie typu boogie z tylną osią skrętną oraz zasuwki hydrauliczne umożliwiające ograniczenie wysiewu jedynie do prawej lub lewej strony. Uwagę widzów zwrócił fakt, że znoszenie materiału przez wiatr zostało ograniczone w tym rozsiewaczu do minimum dzięki zastosowaniu specjalnych fartuchów.
Duże zainteresowanie zebranych zwróciły prezentowane w tym roku podczas pokazów maszyny autonomiczne. Podczas pokazów podkreślano ich wielozadaniowość, wydajność, precyzję oraz możliwość wykorzystania w różnych uprawach. Zwracano uwagę na ich rolę w dobie mniejszej dostępności ludzi do pracy w rolnictwie, a także ograniczania zużycia chemicznych środków ochrony roślin. Opisywano sposób napędzania poszczególnych maszyn oraz wskazywano na nowoczesne systemy wykorzystywane w ich pracy. Podkreślano również na fakt, że pomimo tego, że maszyny te nie przypominają standardowych urządzeń wykorzystywanych w rolnictwie, coraz częściej wykorzystywane są z powodzeniem na polach.
Tegoroczne pokazy kończyła prezentacja myjki gorącowodnej. Podkreślano łatwość jej obsługi oraz szybkość pracy. Zwracano uwagę na parametry takie jak wydatek wody oraz ciśnienie robocze. Zaznaczono również aspekt ekonomiczny wykorzystania prezentowanego urządzenia.
Maszyny biorące udział w pokazie zostały zgłoszone przez ich producentów lub regionalnych przedstawicieli. Były to firmy KUHN-MASZYNY ROLNICZE Sp. z o.o., , EuroMilk, Wienhoff, Unia Sp. z o.o., JOSKIN POLSKA Sp. z o.o., FARMSYSTEMS, INTERHANDLER Sp. z o.o., VANTAGE POLSKA Sp. z o.o. oraz Ehrle Sp. z o.o.
Zorganizowanie tak dużej wystawy, w której uczestniczy tylu wystawców, obejmującej także pokazy pracy maszyn rolniczych, jest dużym wyzwaniem logistycznym. Ilość zwiedzających oraz ich opinie na temat tego wydarzenia wskazują na trafność założeń organizacji wydarzenia oraz potrzebę realizacji kolejnych edycji wystawy.