| Autor: redakcja1

Zakończyły się największe targi rolnicze północno-wschodniej Polski

Już po raz dwudziesty czwarty hodowcy wystawili do konkursu swoje najlepsze zwierzęta, a wystawcy przedstawili bogatą ofertę targową. 24 i 25 czerwca 2017 r. na terenach wystawowych AGROARENA Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie odbyły się największe targi rolnicze północno-wschodniej Polski.

Zakończyły się największe targi rolnicze północno-wschodniej Polski



Wystawcy zagwarantowali zwiedzającym szereg atrakcji, prześcigali się w pomysłach, by przyciągnąć na swoje stoisko klienta. Prezentowali pracę sprzętu rolniczego, kusili zwiedzających regionalnymi wyrobami. Na stoiskach odbywały się liczne występy zespołów artystycznych oraz konkursy dla dzieci i dorosłych.
 

Szkoła Młodych Hodowców hitem
 
Czwarta edycja Szkoły Młodych Hodowców okazała się hitem publiczności. Młodzi adepci sztuki fitterskiej z województwa podlaskiego i mazowieckiego nabyli wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu żywienia, pielęgnacji, mycia, strzyżenia i oprowadzania bydła. Młodzież w wieku od 13 do 21 lat, już od 25 czerwca trenowała na szepietowskim ringu, pod czujnym okiem instruktorów z Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Zdobyty warsztat i nowe umiejętności uczniowie jedynej w Polsce takiej szkoły, zaprezentowali przed szeroką publicznością.
 
Stałym akcentem programu był konkurs dla najmłodszych hodowców. Dzieci w przedziale wiekowym 8-10 lat zaprezentowali się z hodowlanymi „pupilami”.

 
Dni z Doradztwem Rolniczym
 
Towarzyszące targom Dni z Doradztwem Rolniczym dały odwiedzającym Szepietowo wiele nowych i praktycznych rozwiązań w sferze organizacji gospodarstw rolnych. Można było skorzystać z kompleksowego doradztwa z zakresu produkcji zwierzęcej, roślinnej, zasad integrowanej ochrony środowiska, ekonomiki produkcji, przedsiębiorczości,
PROW 2014-2020, ekologii i agroturystyki. Tradycją targów w Szepietowie było stoisko informacyjno-promocyjne Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz podległych agencji rolniczych. To tam od ekspertów można było uzyskać ważne informacje dotyczące finansowania działań z zakresu rolnictwa i obszarów wiejskich na lata 2014–2020.

Dużą atrakcją Wystawy była możliwość obejrzenia unikalnej kolekcji odmian roślin uprawnych –
zbóż, kukurydzy, traw oraz roślin strączkowych i oleistych. Fachowcy z PODR w Szepietowie doradzali i prezentowali przeprowadzane na polach doświadczenia: nawozowe, odmianowe i te z ochroną roślin. Z kolei seminaria na temat intensyfikacji produkcji zwierzęcej były źródłem cennej wiedzy poprawiającej rentowność stada.


Tagi:
źródło: