Kategorie
Zobacz również tu
-
Ceny zbóż w kraju (8.12.2024)
2024-12-17
Poznaj produkty
-
Opony rolnicze AGRO-D marki Dębica
2016-03-02 -
Czyszczalnie PROF-SEED
2014-02-19 -
Ładowarki STRIEGEL model 190DY/A
2014-07-10 -
Rama do kolca wraz z kolcem
2015-07-02 -
Owijarka samozaładowcza Kverneland 7850
2015-04-14
XX Poznański Festiwal Nauki i Sztuki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu
25 kwietnia 2017 r. po raz XX Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu serdecznie zaprasza wszystkich do udziału w Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki. Festiwal w bieżącym roku będzie miał swoją jubileuszową 20 edycję. Powstał on z inicjatywy Kolegium Rektorów Miasta Poznania reprezentującego poznańskie uczelnie oraz Poznańskiego Oddziału Polskiej Akademii Nauk. Wspólnym, jednoczącym celem była, i nadal jest, chęć zainteresowania uczestników nauką i sztuką oraz wykształcenie wśród nich pasji.
Inauguracja Festiwalu na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu odbędzie się w budynku Biocentrum przy ul. Dojazd 11 o godz. 10:00. Festiwal otworzy prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz – Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, a wykład inauguracyjny poprowadzi prof. dr hab. Danuta Górecka, która w swoim wykładzie „Błonnik pokarmowy – potrzeba czy moda?” opowie o jego zaletach zdrowotnych.
W tej edycji zaproszeni do udziału zostali m.in. ekspertów z dziedziny higieny żywienia człowieka, dietetyki, fizjologii, biochemii, genetyki, histologii i embriologii zwierząt, nauk przyrodniczych, leśnych i ekonomii. Naukowcy opowiedzą o mikroflorze przewodu pokarmowego człowieka i jej wpływie na jego zdrowie, a także o tym, co jeść, aby długo cieszyć się zdrowiem, o związku między smakiem a zdrowiem, o źródłach tłuszczu w naszej diecie, o tym co się dzieje w organizmie człowieka gdy dopada go „strzała amora”, o naczyniach krwionośnych, i o tym, że każdy może ratować lasy tropikalne. Będzie można dowiedzieć się także jaki wpływ na ludzi mają pieniądze.
Budynek Biocentrum zamieni się w tym dniu w wielkie laboratorium na żywo, gdzie młodzi naukowcy z Koła Naukowego „OPERON” będą razem z publicznością podsłuchiwać chemiczną rozmowę roślin, zbierać odciski palców, robić babki z „przekornego” piasku, czy zgłębiać tajemnice wnętrza organizmów roślinnych, natomiast naukowcy z Koła Naukowego Ochrony Środowiska pokażą świat dzika euroazjatyckiego. Specjaliści z Katedry Genetyki i Hodowli Roślin oraz Agronomii przedstawią nam moc ukrytą w przyrodzie, zaprezentują lniankę siewną oraz pokażą jak rośliny przeżywają stres.
Tegoroczny Festiwal na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu to 153 imprez, podczas których uczestnicy będą obserwować między innymi pierwsze oznaki wiosny, życie ptaków (Okiem młodego ornitologa) nauczą się rozpoznawać drzewa (Liściaste rośliny drzewiaste w Polsce), grzyby (Grzyby nie tylko jadalne) zobaczą roślinną tęczę.
Czytaj dalej na następnej stronie...