| Autor: mikolaj

Nowe wyposażenie dostępne dla serii ARION 400

Ciągniki CLAAS serii ARION 400 mogą być wyposażone w rozwiązania techniczne znane z dużych traktorów tej samej firmy. Należy do tego sprawdzona przekładnia HEXASHIFT, funkcja zarządzania na uwrociach CSM i TELEMATICS. Także nowo opracowany dynamiczny układ kierowniczy dostępny jest dla ciągników ARION 400 w wyposażeniu dodatkowym.

Nowe wyposażenie dostępne dla serii ARION 400
Układ kierowniczy, który myśli razem z Tobą
 
Także nowo opracowany dynamiczny układ sterowania stanowi wielką pomoc przy wielu zastosowaniach ciągnika. Operator jednym przyciskiem może zmienić ilość obrotów kierownicy dla takiego samego skrętu i w ten sposób dopasować do wykonywanej pracy. Od zderzaka do zderzaka można zmniejszyć ilość obrotów kierownicy z 4,5 przy wyłączonym systemie do zaledwie jednego lub trzech obrotów. To sprawia, że obsługa staje się wyraźnie prostsza, właśnie przy pracach wymagających intensywnego kierowania z dołączonym ładowaczem czołowym lub przy nawrotach.
 
Podczas dynamicznego prowadzenia operator może wybrać na kolorowym wyświetlaczu CIS trzy różne tryby. Około 90% wszystkich prac można wykonać w trybie zależnym od kąta skrętu, w przypadku którego kierowanie staje się automatycznie tym szybsze, im mocniej się skręca. Podczas jazdy prosto przełożenie kierownicy zmniejsza się automatycznie. W trybie zależnym od prędkości przełożenie kierownicy zmniejsza się wraz z rosnącą prędkością od 10 km/h. Trzeci tryb można ustawić ręcznie. Przełożenie sterowania jest wówczas niezależne od prędkości lub skrętu kierownicy. Aktywacja dynamicznego skręcania następuje szybko i łatwo poprzez przycisk znajdujący się w prawej konsoli bocznej.
 
Z TELEMATICS wszystko pod kontrolą

 
System CLAAS TELEMATICS stosowany już wcześniej w dużych traktorach CLAAS i kombajnach, dostępny jest teraz w ciągnikach ARION 400. System dostarcza wszystkie centralne dane maszyny i pozycje przy każdym zastosowaniu. W ten sposób dzięki zdalnej diagnozie można nadzorować i optymalizować bieżące prace. Kolejną zaletą jest automatyczna dokumentacja wszystkich danych, które można także eksportować bezpośrednio do komputera. Ponadto możliwe jest porównanie wszystkich zastosowań maszyny w dłuższym okresie czasu i za pomocą historii danych dalsze optymalizowanie wszystkich prac ciągnika.


Tagi:
źródło: