W pierwszej dziesiątce sprzedaży przyczep rolniczych w Polsce znalazły się również Wielton i Zasław, a także MAR-POL, Meprozet, POMOT, AUTO-TECH i Agromet Pilmet. W pierwszej dziesiątce marcowej sprzedaży znalazły się przyczepy firmy Gomar (6 sztuk), jednak to jak na razie za mało by wskoczyć do rocznego zestawienia.
Warto zauważyć, iż pierwsza trójka polskiego rynku przyczep rolniczych, tj. Pronar, Metal-Fach i Metaltech posiada prawie 70% udziału w sprzedaży (rejestracji) przyczep rolniczych w Polsce.
Czytaj także: Sprzedaż przyczep rolniczych w lutym 2015 r.
Uwzględniając aspekty geograficzno-administracyjne w marcu 2015 r. liderem sprzedaży przyczep rolniczych było woj. wielkopolskie, gdzie zarejestrowano 92 przyczepy. Drugie miejsce w tym zestawieniu zajęło woj. lubelskie (70 sztuk), z kolei najniższy stopień na podium przypadł dla woj. kujawsko-pomorskie (45 rejestracji).
Największą popularnością w trzecim miesiącu 2015 r. cieszyły się przyczepy o ładowności z przedziału 10-12 ton (171 sztuk), z kolei na drugim i trzecim miejscu uplasowały się maszyny o ładowności 6-7 ton (99sztuk) i 8-9 ton (81 rejestracji).
Sprzedaż przyczep rolniczych w marcu 2015 roku (mierzona liczbą rejestracji)
Źródło: AgriTrack 2005-2015 na podstawie danych CEPIK
(kliknij w obrazek, aby go powiększyć)
* W tekście zamiennie używa się słów "sprzedaż" i "rejestracja", które w ujęciu prezentowanych danych są tożsame. Realna sprzedaż notowana przez firmy może być jednak wyższa od prezentowanej.