Kategorie
Zobacz również tu
-
Stosuj bezpiecznie środki ochrony roślin
2024-11-18 -
Wrześniowy skup mleka
2024-11-18 -
Ceny serów w Polsce (3.11.2024)
2024-11-18
Poznaj produkty
-
Wały do zagęszczania gleby TERRA
2014-04-09 -
Torba na siano
2016-04-21 -
Legalizacja wag samochodowych
2013-03-29
Lubuski Złoty Kłos 2016
7 października 2016 r. w Pałacu Książęcym w Żaganiu Lubuska Izba Rolnicza organizuje Galę IV edycji Lubuskiego Złotego Kłosa, która będzie okazją do spotkania branży rolnej województwa lubuskiego w zacnym gronie władz, rolników, organizacji rolniczych oraz przedstawicieli instytucji okołorolniczych. Podczas uroczystości wręczone zostaną statuetki "Lubuski Złoty Kłos".
Violetta Nowak – Droszków, powiat zielonogórski
Pani Violetta prowadzi od 1993 r. wzorowe gospodarstwo rodzinne o powierzchni 24 ha w miejscowości Droszków, w gminie Zabór. Głównym kierunkiem produkcji jest hodowla drobiu. Rocznie gospodarstwo osiąga ok. 420 tys. szt. brojlera kurzego. Pani Violetta jest osobą oddaną i zaangażowaną w pracę społeczną na rzecz mieszkańców wsi i regionu. W 2014 r. została odznaczona za zasługi dla rolnictwa i rozwoju wsi.
Firma Osadkowski-Cebulski Sp. z o.o.
Od 26 lat Firma Osadkowski – Cebulski Sp. z o.o. działa w szeroko rozumianym sektorze rolniczym dostarczając środki do produkcji rolnej, maszyny rolnicze, serwis, skup płodów rolnych, a przede wszystkim – profesjonalne doradztwo i wiedzę z zakresu nowoczesnego rolnictwa. W swojej działalności Firma skupia się na bezpośrednim rozwiązywaniu problemów związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolniczego – doradza jak optymalizować działania, by realnie zwiększać plony, zarówno poprzez doradztwo bezpośrednio w polu oraz organizowane liczne konferencje, spotkania i warsztaty polowe. Na każdym etapie współpracy Firma Osadkowski-Cebulski jest partnerem i przyjacielem Rolnika, Przedsiębiorcy Rolnego.
Magdalena, Andrzej Pileccy – Osogóra, powiat świebodziński
Państwo Pileccy prowadzą gospodarstwo rodzinne o produkcji roślinnej (uprawa zbóż, rzepaku, kukurydzy) o powierzchni 291 ha. Działalność rolnicza polega na produkcji materiału siewnego pszenicy i pszenżyta. Prowadzone są poletka doświadczalne uprawy odmian kukurydzy oraz badanie skuteczności najnowszych środków ochrony roślin (zlecane przez firmy chemiczne). Prowadzone wspólnie gospodarstwo posiada godną infrastrukturę magazynowania zbóż. Następuje ciągły rozwój poprzez dokonywanie inwestycji (np. 4 silosy na 1 000 ton). Poza oddaniem się gospodarowaniu na roli pan Andrzej piastuje funkcję sekretarza Gminnej Spółki Wodnej (w Świebodzinie) oraz jest członkiem Komisji Rewizyjnej Rejonowego Związku Spółek Wodnych. Jest także prezesem Zarządu Spółdzielczej Grupy Producentów Ziarna Zbóż i Nasion Roślin Oleistych „Złoty Łan”.
Paweł Początek – Kargowa, powiat zielonogórski
Pan Paweł Początek prowadzi 130 ha indywidualne gospodarstwo rolne, gdzie dominującym kierunkiem jest hodowla bydła mlecznego. Obecna obsada stanowi 150 sztuk bydła, w tym 55 krów mlecznych o wydajności ponad 8 tys. kg mleka. Ponadto uprawia zboża, kukurydzę oraz rośliny strączkowe. Gospodarstwo prowadzone jest na wysokim poziomie z zachowaniem wymogów i zasad dobrej kultury rolnej. Od lat korzysta z usług oceny wartości użytkowej bydła oraz uczestniczy w realizacji programu hodowlanego. Obok prac gospodarskich aktywnie działa w Lubuskim Związku Hodowców Bydła, Kole Łowieckim „Diana” Sulechów. Jest również członkiem Rady Nadzorczej Spółdzielni Mleczarskiej w Żarach.
Dariusz Sosiński – Bronowice, powiat strzelecko – drezdenecki
Pan Dariusz Sosiński prowadzi gospodarstwo o powierzchni 140 ha, w którym dominującym kierunkiem produkcji jest uprawa zbóż i rzepaku. W gospodarstwie prowadzona jest również hodowla bydła opasowego oraz trzody chlewnej. Jako przykładny rolnik udziela się również społecznie; m. in. w samorządzie rolniczym, jako członek Strzelecko-Drezdeneckiej Rady Powiatowej LIR – drugą kadencję, członek Powiatowej Rady Zatrudnienia, Powiatowej Rady Rynku Pracy oraz jako aktywny działacz Ochotniczej Straży Pożarnej.
Andrzej Spiralski – Stare Kramsko, powiat zielonogórski
Pan Spiralski wraz z małżonką w 2000 roku wybudował nowe gospodarstwo składające się z obory wolnostanowiskowej na ok. 200 sztuk bydła wraz z halą udojową oraz magazynami paszowymi. W latach 2012-2015 dokonał wymiany parku maszynowego na nowy. Gospodaruje na powierzchni 130 ha (rzepak, pszenica, żyto, kukurydza, łąki). Dominującym kierunkiem produkcji jest bydło mleczne z obecnym stanem 130 sztuk, w tym 70 krów mlecznych. Mimo zaangażowania w prowadzenie gospodarstwa oraz wychowywanie dzieci, czynnie udziela się w pracach społecznych lokalnego środowiska. Należy m.in. do OSP, gdzie pełni funkcję skarbnika oraz jest kierowcą samochodu strażackiego. W 2012 roku pełnił zaszczytną funkcję Starosty Dożynek Prezydenckich w Spale.
Czytaj dalej na następnej stronie...