Lubuski Złoty Kłos 2016

7 października 2016 r. w Pałacu Książęcym w Żaganiu Lubuska Izba Rolnicza organizuje Galę IV edycji Lubuskiego Złotego Kłosa, która będzie okazją do spotkania branży rolnej województwa lubuskiego w zacnym gronie władz, rolników, organizacji rolniczych oraz przedstawicieli instytucji okołorolniczych. Podczas uroczystości wręczone zostaną statuetki "Lubuski Złoty Kłos".

Lubuski Złoty Kłos 2016

Leszek Glezer – Pławin, powiat strzelecko – drezdenecki

 


Prowadzi ekologiczną hodowlę jeleni. Działalność prowadzona jest na 290 ha. Hodowla jeleni prowadzona jest na pastwiskach z przeznaczeniem do dalszej hodowli i uboju w ilości 2 000 szt. Prowadzone gospodarstwo posiada certyfikat na produkcję zwierzęcą (jelenie) i roślinną (siano i sianokiszonkę). Pan Glezer czynnie działa na swoim terenie. Piastuje między innymi stanowisko prezesa OSP w Pławinie, członek zarządu WZOSP RP. Wzorowy rolnik, chętnie angażujący się w społeczne działania na rzecz rolnictwa i obszarów wiejskich.


Grzegorz Grabarek – Nowa Wieś, powiat międzyrzecki

Grabarek Grzegorz od 1983 r. prowadzi gospodarstwo rolne, obecnie o pow. 380 ha specjalizujące się w produkcji roślinnej. Od 1990 r., przez trzy kadencje, jako radny Gminy Bledzew brał czynny udział w pracach samorządy gminnego. Aktywnie uczestniczył i uczestniczy w rozwiązywaniu problemów wsi i rolnictwa. Od powstania samorządu rolniczego, tj. od 1996 r. działa w Lubuskiej Izbie Rolniczej. W latach 2003-2007 był wiceprezesem, a obecnie jest członkiem Międzyrzeckiej Rady Powiatowej LIR. Był współinicjatorem powołania Lubuskiego Forum Rolniczego skupiającego organizacje i związki rolnicze Ziemi Lubuskiej, na którego forum podejmowane są ważne sprawy dotyczące lubuskiego rolnictwa oraz wypracowywane stanowiska. Obecnie, już trzecią kadencję, jest radnym Sejmiku Lubuskiego, gdzie pracuje w Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska.

Edward i Zbigniew Greczynowie – Długie, powiat żagański


Panowie Edward i Zbigniew Greczynowie prowadzą rodzinne gospodarstwo ze specjalizacją uprawy zbóż i rzepaku. Bracia wraz ze swoimi rodzinami wspólnie gospodarują na powierzchni 290 ha wzorowo nim zarządzając. Panowie prowadzą bardzo intensywną produkcję roślinną (pszenica ozima, rzepak ozimy, jęczmień zimowy, burak cukrowy) stosując nowoczesną technologię, co w połączeniu z fachową wiedzą właścicieli gospodarstwa przynosi wymierne efekty w postaci dużych wydajności plonu wysokiej jakości.

Grzegorz Kacprzyk – Pałck, powiat świebodziński


Pan Kacprzyk Grzegorz jako prężny młody rolnik prowadzi rodzinne gospodarstwo rolne o powierzchni 88 ha z dominującym kierunkiem uprawy zbóż, rzepaku i ziemniaków oraz hodowli bydła. Poza podstawową działalnością rolniczą prowadzi również rolnicze usługi (koszenie) oraz działalność gastronomiczną. Obowiązki te łączy z pełnieniem funkcji sołtysa wsi Pałck. Wspomaga lokalną społeczność, uczestniczy w organizacji różnych spotkań dążących do poprawy lokalnej infrastruktury, architektury.

Karczma Pod Koziorożcami Marek Buda – Trzebiechów, powiat zielonogórski


Gospodarstwo skomponowane z karczmą ma na celu propagowanie alternatywnych możliwości zarobkowania małych i średnich gospodarstw poprzez hodowlę jeleni oraz danieli fermowych, jak również różnego rodzaju ryb, których produkcją coraz częściej zajmują się rolnicy. Podstawę karty menu w Karczmie stanowi najwyższej jakości jelenina fermowa.

Zbigniew Kasperek – Kocin, powiat żagański

Pan Zbigniew Kasperek prowadzi gospodarstwo rolne według nowoczesnych technologii. Gospodaruje na powierzchni 236 ha uprawiając zboża i rzepak oraz rośliny bobowate i zioła. Średnia bonitacja gleb w gospodarstwie to IV b. Wydajność kukurydzy na ziarno z ostatnich 5 lat wynosi ponad 100 q z ha, pszenicy ozimej 75 q z ha. Przy tak intensywnej produkcji jest przestrzegana zasada wzajemnej zgodności. Gospodarstwo posiada nowoczesny park maszynowy i suszarnię do ziarna. Ponadto gospodarstwo utrzymuje 2 pełne miejsca pracy, tym samym pozytywnie wpływając na lokalny rynek pracy.

Czytaj dalej na następnej stronie...



Tagi:
źródło: