Według ekspertki z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej – Danuty Rycombel, ceny pozostałych głównych gatunków żywca, czyli trzody chlewnej i drobiu również się obniżyły. W rezultacie, ceny wołowiny, wieprzowiny i drobiu osiągnęły poziom podobny do tego z 2012 roku.
W trzecim tygodniu grudnia ubiegłego roku, ceny zakupu bydła były o około 2-3% niższe niż przed miesiącem. W tym czasie najwięcej na młode byki płacono w skupach w centralnej i południowej Polsce, gdzie za kilogram żywca byków można było otrzymać 6,61-6,63 zł. Natomiast na północy kraju ceny te kształtowały się na poziomie o 3% niższym i wyniosły 6,46 zł/kg. Z kolei za krowy zakłady mięsna płaciły 4,55 zł/kg w Polsce południowej, a w północnej 4,29 zł/kg.
Według Rycombel, ceny sprzedaży ćwierci wołowych były najwyższe w północnej części kraju, czyli odwrotnie niż w przypadku żywca wołowego. W Polsce centralnej ćwierci wołowe sprzedawano po cenie najniższej. Cena ćwierci z młodych byków wynosiła 12180 zł/tonę i była o około 3% niższa niż w regionie północnym, a cena ćwierci z krów była średnio o 6% niższa i wyniosła 9206 zł/tonę.