Na co można składać wnioski
Wnioski o dofinansowanie można składać na realizację operacji mających na celu rozwój szkoleń zawodowych, nowych umiejętności zawodowych i uczenia się przez całe życie, o których mowa w art. 50 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 508/2014.
Kto może składać wnioski
Wniosek o dofinansowanie mogą złożyć:
1) szkoły wyższe:
a) kształcące w zakresie rybactwa lub
b) prowadzące badania w zakresie rybactwa;
2) instytut badawczy, o którym mowa w ustawie z dnia 30 kwietnia 2010 r. o instytutach badawczych, lub instytut naukowy lub pomocnicza jednostka naukowa, o których mowa w ustawie z dnia 30 kwietnia 2010 r. o Polskiej Akademii Nauk, prowadzące badania naukowe lub prace rozwojowe w zakresie rybactwa;
3) szkoły ponadgimnazjalne prowadzące kształcenie zawodowe w zakresie rybactwa;
4) uznane organizacje producentów ryb i ich związki;
5) stowarzyszenia, fundacje, organizacje pożytku publicznego w rozumieniu ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2019 r. poz. 688) oraz inne organizacje społeczne i zawodowe, realizujące statutowe zadania w zakresie rybactwa.
Kiedy można złożyć wniosek
Wniosek o dofinansowanie dotyczący tego naboru można złożyć w terminie od dnia 26 czerwca 2019 r. do dnia 24 lipca 2019 r. włącznie.
Sposób składania wniosków
Wnioski o dofinansowanie składa się w oddziale regionalnym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, właściwym ze względu na miejsce realizacji operacji. Wniosek o dofinansowanie składa się w formie pisemnej, w postaci papierowej, osobiście przez wnioskodawcę albo przez osobę upoważnioną przez wnioskodawcę albo przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu przepisów prawa pocztowego.
W ramach jednego naboru wniosków o dofinansowanie wnioskodawca może złożyć jeden wniosek o dofinansowanie, na jedną operację.
Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie operacji
Limit środków finansowych, do którego ARiMR może przyznać pomoc w ramach całego naboru, wynosi 4 646 646,91 złotych.
Kryteria wyboru operacji do dofinansowania
O kolejności przysługiwania pomocy decyduje suma uzyskanych punktów przyznawanych na podstawie następujących kryteriów wyboru:
1. Wnioskodawca jest jednostką (maksymalnie 35 pkt):
1) realizującą statutowo zadania z zakresu rozwoju rybactwa śródlądowego przez okres dłuższy niż 10 lat przed dniem złożenia wniosku o dofinansowanie – 35 pkt;
2) realizującą statutowo zadania z zakresu rozwoju rybactwa śródlądowego przez okres od 7 do 10 lat przed dniem złożenia wniosku o dofinansowanie – 25 pkt;
3) realizującą statutowo zadania z zakresu rozwoju rybactwa śródlądowego przez okres od 5 do 7 lat przed dniem złożenia wniosku o dofinansowanie – 15 pkt.
Czytaj dalej na następnej stronie...