W omawianym czasie spadła cena kukurydzy, która wyniosła 776 złotego za tonę, a więc to 0,8 procentowa zniżka w zestawieniu tygodniowym. W relacji miesięcznej wzrost ten wynosi 3 procent, a w rocznej jest to 14 procentowa zniżka.
W analizowanym okresie odnotowano zwyżkę cen pszenicy konsumpcyjnej, która ukształtowała się na poziomie 824 złotych za tonę, czyli o 0,6 procenta więcej niż tydzień wcześniej. W minionym miesiącu stawka była o 1 procent niższa. W porównaniu do cen sprzed roku jest to 16 procentowy spadek.
Z kolei żyto konsumpcyjne potaniało i w punktach skupu można było otrzymać za nie 859 złotych za tonę, a zatem o 3,4 procenta mniej niż tydzień wcześniej. W zestawieniu miesięcznym jest to obniżka o 1 procent, a w rocznym to wzrost o 2 procent.
W omawianym miesiącu za jęczmień paszowy można było otrzymać średnią cenę 799 złotych za tonę, czyli mniej więcej tyle samo co tydzień wcześniej. Natomiast w stosunku do poprzedniego miesiąca jest to 3 procentowa podwyżka, a w oparciu do notowań sprzed roku jest to o 2 procent mniej.