Bank BGŻ BNP Paribas
- BNP Paribas Polska ma silnie rozwiniętą bankowość korporacyjną, szczególnie obsługującą dużych klientów, ma też rozwiniętą sieć w dużych ośrodkach. Natomiast BGŻ jest liderem na rynku rolno-spożywczym, rozwinął na dużą skalę bankowość detaliczną. Z tego obrazu wyłania się więc wielka komplementarność obu podmiotów, a dodatkowo będą mogły skorzystać z potencjału grupy BNP - powiedział zastępca dyrektora generalnego international retail banking BNP Paribas, Jean-Paul Sabet na konferencji prasowej.
Dyrektor dodał, że po połączeniu powstanie bank uniwersalny, który zajmie siódmą pozycję na polskim rynku. Nowy bank będzie funkcjonował pod marką Bank BGŻ BNP Paribas.
- Mamy bardzo duże oczekiwania wobec grupy BGŻ, szczególnie liczymy na stabilność i skalę naszego partnera, a tego właśnie nam dotąd brakowało. Nowy bank stanie się uniwersalną instytucją o znaczących możliwościach finansowych oraz bogatej ofercie produktowej - dodał prezes BGŻ, Józef Wancer.
Przedstawiciele banków poinformowali także, że fuzja prawna obu podmiotów jest wstępnie planowana na pierwszą połowę 2015 r., po otrzymaniu zgód KNF. Wówczas zaplanowano rozpoczęcie prac nad rebrandingiem, a pełna integracja operacyjna, po migracji wszelkich operacji, nastąpi w 2016 r. Do tego czasu będą działały osobno, na dotychczasowych zasadach.
- W efekcie transakcji staniemy się jedną z wiodących instytucji na polskim rynku, a model bankowości uniwersalnej będziemy realizować poprzez kompleksową ofertę zarówno dla dużych korporacji, jak i małych i średnich firm, na klientach indywidualnych kończąc. Będziemy pracować nad poprawą pozycji banku na rynku i utrzymać fotel lidera w segmencie rolno-spożywczym - wyjaśnił Sabet.
Czytaj dalej na następnej stronie...