Kategorie
Zobacz również tu
-
Ceny zbóż w kraju (8.12.2024)
2024-12-17
Poznaj produkty
-
ZETOR FORTERRA
2014-10-03 -
Mulczery ORSI Young
2015-02-04 -
Zbiorniki dla biogazowni Wolf System
2015-04-17
Spotkanie autorskie w kłodzkiej bibliotece
Bibliotekę Publiczną Gminy Kłodzko 31 marca odwiedził długo oczekiwany przez dzieci pisarz Grzegorz Kasdepke, który przyjechał do Ołdrzychowic Kłodzkich na spotkanie z uczniami miejscowej Szkoły Podstawowej oraz z dziećmi z Czech. Znakomitego bajkopisarza powitała pani Mariola Huzar, dyrektor Biblioteki. Mówiła...
- To nie tylko pisarz, ale także scenarzysta programów telewizyjnych. Autor bestsellerowych książek dla dzieci, bajek i opowiadań. Laureat wielu prestiżowych nagród: m.in. Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego i Nagrody Edukacji XXI. Jeden z najpopularniejszych współczesnych autorów książek dla dzieci młodszych i trochę starszych. Książki jego autorstwa znalazły się w kanonie lektur szkolnych.-
Swoje spotkanie pan Grzegorz Kasdepke rozpoczął od autoprezentacji. Przyjechał z Warszawy. Urodzony w 1972 r. w Białymstoku. Autor książek dla dzieci i młodzieży.
Twórca słuchowisk radiowych. Kiedyś redaktor naczelny magazynu dla dzieci "Świerszczyk”. Autor scenariuszy programów oraz seriali telewizyjnych (Ciuchcia, Budzik, Podwieczorek u Mini i Maxa). Laureat Nagrody imienia Kornela Makuszyńskiego za książkę "Kacperiada...", zdobywca - dwukrotnie - Nagrody Edukacyjnej XXI za książki "Co to znaczy..." oraz "Bon czy ton". Autor bestsellerów wielokrotnie honorowanych laurami: wyróżnienie Polskiej Sekcji ibBY za książkę "Horror, czyli skąd się biorą dzieci", wyróżnienie w konkursie na najlepszą książkę roku za książkę "Rózga", "Małe pióro" za cykl książek o Kubie i Bubie. Dziewczynki stwierdziły, że pisarz jest STRASZNIE podobny do aktora Tomasza Karolaka.
Podczas spotkania nawiązał do napisanych przez siebie książek. Opowiadał o najważniejszych, czyli „Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko”, a panowie z widowni wcielili się w rolę znakomicie, zwłaszcza Krzysiu. „Kacper z szuflady”, „Mity dla dzieci”, „Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci”, „Tylko bez całowania”, „Kocha, lubi, szanuje”, „Przyjaciele”, „Mam prawo”, „niesforny alfabet”, „Rózga”, „Co to znaczy”, „Kiedy byłem mały”, „Gdybym był dziewczynką…”, „Serce i inne podroby”, „Detektyw Pozytywka”, „Wielka Księga Uczuć”, „W moim brzuchu mieszka jakieś zwierzątko”. Uczestnicy mocno zaangażowali się w dyskusję w tematach „skąd się biorą dzieci”, „jak to jest z tym całowaniem”, „kim zostać w przyszłości” – pisarz chwilami nie nadążał. Ale o to chodzi! Ma być interesująco i z odzewem.
Czytaj dalej a następnej stronie...