Innowacyjne stacje karmienia Wesstar 3G do grupowego karmienia ciężarnych loch oferują wiele udogodnień względem dotychczas stosowanych systemów utrzymania. Jest to praktyczne zarządzanie lochami, uwzględniające ich dobrostan. W porównaniu z elektronicznymi stacjami żywienia są tańsze o ok. 25%. Redukują współzawodnictwo w dostępie do paszy i zapewniają szybkie przyuczenie loszek do korzystania ze stacji bez pomocy hodowcy. Są idealnym rozwiązaniem również do kontrolowanego odchowu loszek hodowlanych i remontowych.
Stacje karmienia WESSTAR 3G
Cały system działa w technologii bezprzewodowej, dzięki czemu wykluczamy awarie spowodowane uszkodzeniami kabli przez gryzonie. Mniejsza ilość loch przypadająca na jedno stanowisko (15-20 szt.) daje możliwość adaptacji systemu do każdej wielkości fermy. Przy większych grupach loch zastosowanie w kojcu więcej niż jednego stanowiska żywieniowego zapewnia lochom stały dostęp do paszy, a w przypadku przerwy technicznej jednego ze stanowisk pozostałe są czynne, by nadal móc karmić lochy. Zastosowanie tego systemu pozwala na zmniejszenie o ok 20% powierzchni budowy sektora loch prośnych.
Zarządzanie systemem Wesstar 3G może odbywać się bezpośrednio w chlewni, na urządzeniu dozującym paszę, w biurze na komputerze głównym lub zdalnie pośrednictwem internetu i programu TeamViewer. Każda locha, która wchodzi na sektor loch ciężarnych automatycznie jest rejestrowana w systemie. Dla każdej z nich przydzielana jest odpowiednia krzywa żywienia dostosowana do jej kondycji. Do każdej krzywej możemy wprowadzić także grupę loch. Kondycję lochy określa hodowca, który ma do dyspozycji 15 krzywych żywieniowych z możliwością ich modelowania. Oprogramowanie Wesstar 3G właczone jest do oprogramowania Wesstar Solo.
Stacja Karmienia posiada niezależny karmik połączony bezprzewodowo z programem zarządzającym systemem Wesstar 3G. Lochy pobierają pokarm w kojcu samoblokującym, w którym zamontowana jest specjalna przegroda zapobiegająca kładzeniu się i zasypianiu loch. Taka budowa stanowiska pozwala na bezstresowe pobieranie pokarmu. Jednocześnie minimalizuje agresję oraz współzawodnictwo.
źródło: Wesstron, foto:
Wesstron