Kategorie
Zobacz również tu
-
2024-12-23
-
Globalne zbiory zbóż
2024-12-23 -
Ceny zbóż na giełdach towarowych (8.12.2024)
2024-12-23 -
Unijna produkcja trzody chlewnej
2024-12-23
Poznaj produkty
-
CYNKO-BOR Nawóz krystaliczny uniwersalny
2012-01-14 -
Kosiarki na wysięgniku
2014-04-01 -
ProtectPlus Agrifac
2016-05-02 -
Rozsiewacze do nawozów
2014-03-19
Targi Agrobudziejewo nauka, doświadczenie, praktyka
26 czerwca 2013r. w Budziejewie k. Mieściska w godzinach od 9.00 do 18.00 odbędą się targi rolnicze Agrobudziejewo nauka, doświadczenie, praktyka.
Celem spotkania targowego jest przekazanie wiedzy na temat środków ochrony roślin oraz zaprezentowanie ich działania na poletkach doświadczalnych.
Na poletkach prezentowane będą również gatunki odmian najważniejszych roślin uprawnych na polach w Budziejewie. Producenci rolni, którzy przybędą na targi Agrobudziejewo będę mogli porównać kolekcje odmian rzepaku, zbóż oraz kukurydzy.
Integralną część będą stanowiły prezentacje technologii ochrony i pielęgnacji wymienionych upraw. Na przeszło 100 wydzielonych stanowiskach zostaną zaprezentowane różne warianty ochrony herbicydowej, fungicydowej oraz skracania i dolistnego dokarmiania roślin.
Na poletkach rzepakowych prezentowane będę efekty działania środków w zakresie zwalczania chwastów. Obok poletek herbicydowych zostaną także porównane efekty działania na rzepak biostymulatorów Kelpak i Dynamic Cresco aplikowanych w kilku różnych dawkach.
Obecni goście będą mogli także zapoznać się i porównać różne technologie ochrony i pielęgnacji plantacji buraka cukrowego i kukurydzy.
W czasie trwania targów zostaną przeprowadzone wykłady tematyczne dotyczące ochrony fungicydowej, ochrony nawożenia oraz ochrony upraw przed szkodnikami.
Wykłady poprowadzą wybitni naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu - dr Zuzanna Sawińska i dr Witold Szczepaniak oraz z Instytutu Ochrony Roślin - Poznańskiego Instytutu Badawczego – mgr Grzegorz Pruszyński. Będą oni także służyć fachowym doradztwem przy poletkach doświadczalnych. W ramach ochrony fungicydowej będzie służyła poradą dr Zuzanna Sawińska z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przy poletkach rzepakowych wsparciem będzie dr Witold Szczepaniak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu doradzając w zakresie strategii nawożenia. Doradzać będzie również Grzegorz Pruszyński z Instytutu Ochrony Roślin - Poznańskiego Instytutu Badawczego w Poznaniu, specjalista do spraw ochrony upraw przed szkodnikami.
Czytaj dalej na następnej stronie...