POLAGRA-PREMIERY 2016
Podczas Targów zostaną zaprezentowane doskonałe jakościowo i funkcjonalnie maszyny, sprzęt i narzędzia rolnicze odpowiednio dopasowane do potrzeb właścicieli gospodarstw, które sprawią, że codzienna praca stanie się bardziej komfortowa i bezpieczna. Wśród wystawców znajdą się producenci i dystrybutorzy nawozów, nasion i środków do ochrony roślin. Ekspozycję dopełnią pasze, dodatki paszowe, wyposażenie serwisów maszyn rolniczych, sprzęt zootechniczny i weterynaryjny. W czasie Targów można będzie spotkać także przedstawicieli prasy branżowej, związków i stowarzyszeń.
Inspiracjom i pomysłom na efektywną pracę w polu sprzyjać będą rozmowny biznesowe, debaty nad najistotniejszymi problemami branży rolniczej, konferencje z udziałem wybitnych specjalistów i wiele atrakcyjnych wydarzeń towarzyszących dla szerokiej publiczności. Ale to nie wszystko!
Zobacz, co na Targach?
XI Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych – branża biopaliw a perspektywy dla uprawy rzepaku w polsce
22.01.2016 r., godz.11.00-14.00, sala niebieska
Właściciele gospodarstw, rolnicy, przedstawiciele firm rolniczych, dealerzy maszyn i urządzeń oraz hobbyści, którzy wezmą udział w Targach mogą liczyć na moc wrażeń i prawdziwą bombę merytoryczną przygotowaną przez znane w kraju autorytety. Po raz kolejny na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich spotkają się przedstawiciele Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych, którzy podczas XI Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych zaprezentują zagadnienia związane z biopaliwem w Polsce.
XII konferencja bioenergia w rolnictwie
21.01.2016 r., godz. 10.30-15.30, sala wykładowa w pawilonie 3A
Ponad 90% terytorium Polski to tereny wiejskie charakteryzujące się specyficznymi warunkami. Wykorzystywanie na tych obszarach odnawialnych źródeł energii może być szansą na wyrównanie warunków rozwoju tych terenów. Zróżnicowanie zasobów regionów wiejskich stwarza duże możliwości kreowania innowacji i rozwoju odnawialnych źródeł energii. Komfort energetyczny kraju, który w metropoliach zbliża się do standardu europejskiego, na obszarach wiejskich jest niższy. Jak zatem sprawnie wykorzystać bioenergię w rolnictwie? Informacji na ten temat dostarczą prelegenci, którzy poprowadzą XII Konferencję „Bioenergia w Rolnictwie”.
Podczas spotkania zostaną poruszone następujące tematy:
-
Biogazownie rolne – ważny element zrównoważonej produkcji rolnej
-
Mikroinstalacje i małe instalacje – możliwości ich rozwoju na terenach wiejskich
-
Rynek biogazowi – co dalej z ich rozwojem?
-
Budowa i funkcjonowanie mikrogazowni w gospodarstwie rolnym
-
Biogazownie rolnicze trzeciej generacji w rejestrze przedsiębiorców Agencji Rynku Rolnego
-
Czy w nowym podejściu do energetyki jest miejsce na dalszy rozwój plantacji roślin energetycznych?
-
Czy obecne warunki prawne sprzyjają wykorzystaniu słomy do produkcji paliw biomasowych?
-
Możliwość finansowania inwestycji OZE na obszarach wiejskich
-
Automatyczne gospodarstwo rolne – abstrakcja czy rzeczywistość?
Czytaj dalej na następnej stronie...