Gala konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2013

Dniu 23 marca 2014 r. w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się uroczysta Gala ogłoszenia wyników XIII edycji Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2013. Spośród 100 tysięcy gospodarstw do konkursu zgłoszono ponad 50. Kapituła wybrała 20 nominowanych i 10 laureatów konkursu, którzy otrzymali najbardziej prestiżowy tytuł i statuetkę „Siewcy”.

Gala konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2013
Kapituła Konkursu pod przewodnictwem prof. dr hab. Grzegorza Skrzypczaka, powołana przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego rekomendowała w tym roku 20 nominacji, spośród których wybrała 10 laureatów zatwierdzonych przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Otrzymali oni najwyższe wyróżnienie – statuetkę Siewcy i tytuł Wielkopolski Rolnik Roku 2013, a także nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. zł.

Statuetkę Siewcy wraz z czekiem wszystkim laureatom XIII edycji Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2013 wręczyli Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski oraz Przewodniczący Kapituły Konkursu, Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prof. dr hab. Grzegorzem Skrzypczak.

10 laureatów XIII edycji Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2013
Kategoria: Produkcja roślinna i/lub zwierzęca

• Ireneusz Bąbelek z miejscowości Lwówek, gm. Lwówek, powiat nowotomyski, (drobiarstwo, produkcja roślinna i sadownicza),
• Zenon Chudziński z miejscowości Długie Stare, , gm. Święciechowa, powiat leszczyński, Prezes Przedsiębiorstwo Rolne Długie Stare Sp. z o.o., (chów i hodowla bydła)
• Marcin Kujawski z miejscowości Głębokie, gm. Kiszkowo, powiat gnieźnieński, (produkcja roślinna),
• Piotr Łukaszewski z miejscowości Potarzyca, gm. Jarocin, powiat jarociński,  (produkcja roślinna),
• Roman Rzeszowski z miejscowości Uciechów,  gm. Odolanów, powiat ostrowski, (drobiarstwo)
• Tomasz Stróżyński z miejscowości Baszków, gm Zduny, powiat krotoszyński,  (bydło mleczne i opasowe),
Kategoria: Produkcja ogrodnicza
• Ryszard Hylla z miejscowości Pobórka Wielka, gm. Białośliwie, powiat pilski, (sadownictwo),
• Krzysztof Leszka z miejscowości Szczytniki, gm. Szczytniki, powiat kaliski; (pomidory szklarniowe),
• Janusz Michalak z miejscowości Podzborów, gm. Ceków-Kolonia, powiat kaliski; (warzywa szklarniowe),
 Remigiusz Szczepański z miejscowości Popówek, gm. Gołuchów, powiat pleszewski. (warzywa gruntowe, ziemniaki),

W trakcie podsumowania uroczystej Gali Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski podziękował wszystkim nominowanym i laureatom Wielkopolskiego Rolnika Roku 2013 podkreślając trud ich codziennej pracy – Chciałem przede wszystkim pogratulować wszystkim nominowanym i laureatom wspaniałych osiągnięć. To dzisiaj Wasze święto, ale to Wy i Wasi najbliżsi wiecie ile pracy i wysiłku trzeba było włożyć, żeby Wasze gospodarstwa wyglądały tak jak wyglądają i żebyście dzisiaj byli tutaj wśród najlepszych. Obserwując prace kapituły od czterech lat wiem że to obrady są trudne, co świadczy o tym że poziom konkursu jest bardzo wysoki. W trakcie przemówienia Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski podziękował również Kapitule Wielkopolskiego Rolnika Roku. - Pragnę serdecznie podziękować kapitule konkursu składającej się z 17 osób na czele z Panem Profesorem Grzegorzem Skrzypczakiem, które w trudnych okolicznościach musiały podejmować niełatwe, odpowiedzialne decyzje wyboru najlepszych gospodarstw.

Konkurs, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego od lat cieszy się dużym zainteresowaniem rolników, organizacji rolniczych i lokalnych władz samorządowych.  Jego celem jest promocja wielkopolskiego rolnictwa, istotnej dla naszego regionu dziedziny Gospodarki. Gospodarstwa laureatów wyróżniają się nowoczesnością stosowanych technologii, dobrą organizacją pracy, dbałością o środowisko naturalne i wysoką estetyką. Kolejne edycje Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku doskonale obrazują zmiany zachodzące na wielkopolskiej wsi.

Podczas uroczystej gali dla gości zaśpiewała Marzena Ugorna oraz Andrzej Cierniewski.


Tagi:
źródło: