Termin siewu jest istotny dla uprawy

Rolnicy na ogół mylą się co do pierwszego etapu sezonu w rolnictwie. Wiele osób zakłada, że jest to siew nasion. Ale nawet zanim nasiona zostaną zasiane, należy upewnić się, że gleba jest gotowa do uprawy. Aby nasiona mogły prawidłowo wykiełkować, bardzo ważne jest, aby stworzyć i przygotować odpowiednie podłoże.

Termin siewu jest istotny dla uprawy
ZARZĄDZANIE WILGOTNOŚCIĄ GLEBY
 
Ważne jest poświęcenie czasu na ocenę warunków polowych wczesną wiosną, zwłaszcza stanu wilgotności gleby. Gdy gleba posiada odpowiednią wilgotność, aby można ją było uprawiać, pasek gleby wypchnięty między kciuk i palec wskazujący pęknie, zanim osiągnie długość 13 cm. Podobnie gleba zostanie zbita w kulę rozpadnie się, gdy zostanie wyrzucona w powietrze. Jeśli gleba jest zbyt mokra, jest bardziej „plastyczna” i nie przejdzie tego testu. Należy pamiętać, że gleby o różnych fakturach reagują inaczej na wilgoć. Gleby gliniaste i gliny ilaste o strukturze gliny ilastej stwarzają więcej trudności w uprawie podczas mokrych lat niż gleby o mniejszej zawartości gliny (np. Iły mułowe, iły i drobne gliny piaszczyste), ponieważ woda szybciej infiltruje gruboziarniste gleby teksturowane, gdy gleba nie jest nasycona.
W mokrych warunkach glebowych ciężkie ciągniki mogą powodować zagęszczenie gleby. Po zagęszczeniu gleby uprawa gleby prowadzi do powstania niejednorodnych brył gleby o dużych rozmiarach, które negatywnie wpływają na przygotowanie gleby pod siew z powodu braku jednolitości gleby, co uniemożliwia stałą głębokość siewu i szybsze wschody.
 
EFEKTY TEMPERATUROWE

Najważniejszym efektem temperatury jest to, że wpływa ona na szybkość, z jaką rośliny rozwijają się na swoich etapach i wytwarzają liście, pędy i inne części. Wszystko idzie stopniowo szybciej, gdy temperatura wzrasta między temperaturą podstawową a optymalną, podobnie rozwój spowalnia w niższych temperaturach. Dobre zarządzanie gospodarstwem może zrobić więcej, aby przeciwdziałać negatywnym skutkom wysokiej temperatury niż w przypadku niskiej temperatury, a szczególnie mrozów.

ZALECANE ROZWIĄZANIA DO MONITOROWANIA PARAMETRÓW GLEBY

Szeroka gama rozwiązań sprzętowych pod marką iMETOS zapewnia wydajne i ekonomiczne zarządzanie wilgotnością gleby i zarządzaniem nawadnianiem. Wszystkie zmierzone wartości można łączyć z prognozą pogody dla danego miejsca i są one dostępne w czasie zbliżonym do rzeczywistego na platformie FieldClimate i obejmują szereg zmiennych - ilość i prawdopodobieństwo opadów, temperaturę, wilgotność względną i inne. Wdrożenie najlepszej strategii nawadniania gleby w glebie jest bezproblemowe. Na przykład zrozumienie wartości wilgotności gleby w dynamicznej strefie korzeniowej pozwala zdefiniować szablon okresu wzrostu specyficznego dla uprawy i gleby, a pomiary w polu w czasie rzeczywistym w połączeniu z prognozowaną ewapotranspiracją zapewniają wgląd w
przyszłe wykorzystanie wody.
 
KTÓRE URZĄDZENIE iMETOS WYBRAĆ?

iMetos zaleca
• iMETOS 3.3 – kompletny system monitorowania środowiska
• iMETOS ECO D3 – niezawodne i ekonomiczne rozwiązanie do podstawowego monitorowania wilgotności gleby, zarządzania
nawadnianiem i hydrologii
• µMETOS SOIL i µMETOS CLIMA

Dostosuj swoje stacje iMETOS i µMETOS do swoich potrzeb, po prostu dodając dodatkowe czujniki wilgotności i temperatury gleby. 


Tagi:
źródło: