Całkowity wywóz tego gatunku mięsa do krajów Bliskiego Wschodu był, co prawda niższy niż przed rokiem, jednakże wzrósł on znacznie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Kataru. Łączny eksport chłodzonego mięsa zmniejszył się o 2% do 82,8 tys. ton. Zwiększyła się sprzedaż tego rodzaju mięsa do Stanów Zjednoczonych oraz Korei Południowej, co jednak nie zrekompensowało spadku wywozu, ze względu na redukcję wysyłek do krajów Bliskiego Wschodu oraz Unii Europejskiej.
Tymczasem wysyłki mrożonej jagnięciny zwiększyły się o 4% do 112,8 tys. ton, przede wszystkim za sprawą zwiększonego eksportu do Chin, USA, Korei Południowej, krajów Unii Europejskiej oraz Japonii. Wywóz australijskiej jagnięciny do krajów Bliskiego Wschodu zmniejszył się o 10% do 51,9 tys. ton. Na spadek ten złożyła się głównie redukcja wywozu do Bahrajnu o 92% do 600 ton.
Zwiększyła się za to wysyłka do dwóch największych i najszybciej rozwijających się rynków zbytu dla Australijczyków z tego regionu świata, a więc do Zjednoczonych Emiratów Arabskich o 12% do 17,1 tys. ton oraz do Kataru o 13% do 13,6 tys. ton. Dostawy do Stanów Zjednoczonych wzrosły o 8% do 42,9 tys. ton, a do Chin aż o 21% do 31,3 tys. ton.
Wszystko wskazuje też na to, że w nadchodzących, chłodniejszych miesiącach zapotrzebowanie na mięso owcze w Chinach będzie utrzymywało się nadal na wysokim poziomie. W omawianym okresie Australijczycy zwiększyli także wywóz tego gatunku mięsa do Korei Południowej o 37% do 6,6 tys. ton.