Kategorie
Zobacz również tu
-
Spadki cen na stacjach paliw wyhamowały
2025-04-24 -
Nie warto zwlekać z wnioskiem o dopłaty 2025
2025-04-24
Poznaj produkty
-
Zbiorniki do nawozów płynnych LATIM
2016-03-04 -
Konstrukcje budowlane - hale stalowe
2013-08-21 -
Karmidło dla indyków
2011-05-18 -
Kamień do wygładzania racic WG1410
2014-08-05 -
Nasienie buhaja Topmodel
2020-09-08
MRiRW chce powołać Radę Dialogu Społecznego w Rolnictwie
W ministerstwie trwają prace zmierzające do powołania Rady Dialogu Społecznego w Rolnictwie.
W zamyśle każda z organizacji, po uzgodnieniu z Ministrem lub Przewodniczącym, mogłaby zapraszać do udziału w pracach Rady przedstawicieli oraz ekspertów niebędących w składzie Rady, bez prawa do głosowania.
Do zadań Rady należeć będą w szczególności:
- prowadzenie dialogu społecznego w celu rozwiązywania problemów dotyczących rolnictwa i obszarów wiejskich;
- opiniowanie i konsultowanie propozycji rozwiązań systemowych, dotyczących sektora rolno-spożywczego, rolnictwa i obszarów wiejskich, w tym projektów aktów prawnych, oraz zgłaszanie Ministrowi inicjatyw w tym zakresie;
- przygotowywanie oraz przekazywanie Ministrowi stanowisk oraz aktualnych informacji dotyczących sektora rolno-spożywczego, rolnictwa i obszarów wiejskich;
- wspieranie przedsięwzięć służących rozwojowi współpracy zakładów przetwórczych z producentami rolnymi, stanowiących łańcuch żywnościowy;
- upowszechnianie wiedzy o nowych regulacjach prawnych dotyczących sektora rolno-spożywczego, rolnictwa i obszarów wiejskich.
Rada pracowałaby na posiedzeniach plenarnych. Jej pierwsze posiedzenie zwoływane byłoby przez Ministra, kolejne przez Przewodniczącego Rady z własnej inicjatywy, na wniosek Ministra, Prezydium. Posiedzenia Rady powinny być zwoływane przynajmniej raz na kwartał.
Rada opracowywałaby stanowiska, wnioski oraz podejmowała uchwały i przekazywała je Ministrowi. Stanowiska, wnioski oraz uchwały podejmowane byłyby zwykłą większością głosów.
Z posiedzeń plenarnych, prezydium i zespołów sporządzane byłyby protokoły. Szczegółowy sposób funkcjonowania Rady zostałby określony w Regulaminie, który dla swej ważności wymagałby akceptacji Ministra. Koszty dojazdów na posiedzenia Rady i zespołów ponosiłyby organizacje wchodzące w skład Rady.
