Kredyty preferencyjne dla rolników. Jak na razie tylko w czterech bankach

Do Banku Gospodarki Żywnościowej S.A., SGB-Banku S.A. oraz Banku Polskiej Spółdzielczości S.A., które, jeszcze w marcu, podpisały z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa umowy o udzielaniu rolnikom preferencyjnych kredytów, dołączył Bank Pekao S.A.

Kredyty preferencyjne dla rolników. Jak na razie tylko w czterech bankach

Kredyty preferencyjne

Oznacza to, że osoby, planujące finansowanie inwestycji w swoich gospodarstwach z wykorzystaniem kredytów preferencyjnych, mogą już składać wnioski o takie kredyty w tych bankach czterech. Poniżej przedstawione zostały informacje o zaoferowanych przez te banki warunkach udzielania kredytów preferencyjnych, tj. o wysokości opłat i prowizji płaconych przez kredytobiorców oraz o wysokości marży, o którą powiększana będzie stopa referencyjna WIBOR 3M przy ustalaniu oprocentowania kredytów inwestycyjnych i klęskowych.
 

Lp. Bank opłaty i prowizje (%) marża (p.p.)
1. Bank Gospodarki Żywnościowej S.A. 0,00 2,48
2. SGB-Bank S.A.
oraz zrzeszone w nim banki spółdzielcze
1,85 2,50
3. Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.
oraz zrzeszone w nim banki spółdzielcze
1,85 2,50
4. Bank PKO S.A. 0,49 1,80

 

Sieć placówek tych banków zapewnia rolnikom dostęp do kredytów preferencyjnych na terenie całego kraju. W najbliższym czasie liczba banków oferujących kredyty preferencyjne wzrośnie, ponieważ ARiMR oczekuje na podpisanie umów z kolejnymi czterema bankami, które zgłosiły do Agencji swoje oferty współpracy w tej dziedzinie.


Przejdź na następną stronę by zobaczyć aktualną tabelę oprocentowania...



Tagi:
źródło: