Następne ogniska afrykańskiego pomoru świń w Polsce

Główny Lekarz Weterynarii informuje o wyznaczeniu kolejnych ognisk ASF w Polsce.

Następne ogniska afrykańskiego pomoru świń w Polsce
Sto pięćdziesiąte czwarte ognisko ASF (pięćdziesiąte w 2018 r.), stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 5 lipca 2018 r. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 107 świń, położonym w gminie Jabłoń, w powiecie parczewskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo położone jest w obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).
 
Sto pięćdziesiąte piąte ognisko ASF (pięćdziesiąte pierwsze w 2018 r.), stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 5 lipca 2018 r. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 18 świń, położonym w gminie Ruda Huta, w powiecie chełmskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo położone jest w obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).
 
Sto pięćdziesiąte szóste ognisko ASF (pięćdziesiąte drugie w 2018 r.), stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 5 lipca 2018 r. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 43 świnie, położonym w gmina Wierzbica, w powiecie chełmskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo położone jest w obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Sto pięćdziesiąte siódme ognisko ASF (pięćdziesiąte trzecie w 2018 r.), stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 7 lipca 2018 r. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 462 świnie, położonym w gminie Wiśniew, w powiecie siedleckim, w województwie mazowieckim. Gospodarstwo położone jest w obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Sto pięćdziesiąte ósme ognisko ASF (pięćdziesiąte czwarte w 2018 r.), stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 8 lipca 2018 r. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 2 świnie, położonym w gminie Urszulin, w powiecie włodawskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo położone jest w obszarze objętym ograniczeniami (obszar określony w części II załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Sto pięćdziesiąte dziewiąte ognisko ASF (pięćdziesiąte piąte w 2018 r.), stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 7 lipca 2018 r. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 32 świnie, położonym w gminie Ulan- Majorat, w powiecie radzyńskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo położone jest w obszarze objętym ograniczeniami (obszar określony w części II załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Sto sześćdziesiąte ognisko ASF (pięćdziesiąte szóste w 2018 r.), stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 8 lipca 2018 r. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 22 świnie, położonym w gminie Dorohusk, w powiecie chełmskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo położone jest w obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Sto sześćdziesiąte pierwsze ognisko ASF (pięćdziesiąte siódme w 2018 r.), stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 7 lipca 2018 r. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 72 świnie, w gminie Jabłoń, w powiecie parczewskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo położone jest w obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

W gospodarstwach, w którym wyznaczono ogniska ASF, wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby




Tagi:
źródło: