Drugiego dnia konkursu przeprowadzono zawody w dwóch konkurencjach. Pierwszą była próba terenowa na czas i z dodatkowymi zadaniami, m.in. cofanie powozem i próba z kieliszkiem, w trakcie której powożący musiał sięgnąć po kieliszek, wypić lub wylać zawartość i odstawić kieliszek w inne miejsce, nie rozbijając go. Drugą – konkurs zręczności powożenia. Te dwie konkurencje zadecydowały o ostatecznej kwalifikacji i przyznanych zawodnikom nagrodach. W kategorii singli po 3 etapach zwyciężył Tomasz Stelmach, drugi był Andrzej Kilańczyk, a trzeci Krzysztof Leszczyński. Żaden z nich w konkursie zręczności nie popełnił ani jednego błędu. W parach zwyciężyli zawodnicy z 3 krajów.
Pierwsze miejsce przypadło Szwajcarowi Christianowi Mettlerowi, który bezbłędnie poradził sobie w próbie terenowej i konkursie zręczności, drugi był Roman Kusz, a trzeci Holender Leo Lemson. W konkursie startowały dwa tandemy, które rywalizowały ze sobą do samego końca. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Urbain van de Voorde, a Polka Krystyna Gil powożąca bryczką typu gig była druga.
Powożący jedynym zaprzęgiem 3-konnym Matthias Pfeifer z Niemiec po dobry początku miał problemy przy próbie terenowej, w trakcie której zdobył dużo punktów karnych. Natomiast w drugiej zupełnie polskiej kategorii – czwórkach – pierwsze miejsce po dwóch dniach zmagań przypadło Ryszardowi Gilowi, drugi był Piotr Mazurek, a trzeci Wiesław Sadowski. Po wręczeniu nagród zwycięzcom zawodnicy powożący czwórkami oczarowali książańską publiczność prezentując dopracowany w najmniejszych szczegółach kadryl, tym samym jeszcze raz potwierdzając swój talent w powożeniu tradycyjnym.
Organizatorem II Międzynarodowego Konkursu Tradycyjnego Powożenia im. Księżnej Daisy von Pless było Polskie Towarzystwo Powozowe. Wydarzenie współorganizowały m.in. także Zamek Książ i Stado Ogierów Książ, które jest oddziałem Ośrodka Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim Sp. z o.o., nad którym nadzór właścicielski sprawuje Agencja Nieruchomości Rolnych.