Dodatnie saldo Unii Europejskiej obniżyło się w skali roku o 8,6% i wyniosło 167,4 tys. ton. W strukturze towarowej wolumenu wywozu dominowały produkty z kurcząt, których udział w łącznym wywozie ukształtował się na poziomie 85%. Sprzedaż tych produktów za granicę była niższa w skali roku o 1,7%. Spadek dotyczył także mięsa indyczego – o 12,4% oraz żywego drobiu – o 4,1%. Wzrósł natomiast wywóz kaczek – o 9,4% oraz gęsiny – o 4,1%.
Największe ilości drobiu dostarczono krajom trzecim tradycyjnie z Francji, Holandii, Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Belgii. Udział Polski w unijnym eksporcie wyniósł 9%, a w ciągu roku wysyłki wzrosły o 6,5%.
Z kolei głównymi odbiorcami drobiu w analizowanym okresie były kraje afrykańskie – RPA i Benin, gdzie dostawy wzrosły w skali roku o odpowiednio – 25% i 17%.
Sprzedaż do czołowego importera z zeszłego roku – Arabii Saudyjskiej obniżyła się o 22%. Również w przypadku innych ważnych odbiorców odnotowano spadki wywozu, m.in. Hongkongu – o 5%, Ghany – o 45%, na Ukrainę – o 49%, do Jemenu – o 21%, Zjednoczonych Emiratów Arabskich – o 10% oraz Chin – o 21%. Zwiększyły się natomiast dostawy do Rosji – o 12% i Wietnamu – o 19%.