Nabór ma na celu łagodzenie skutków gospodarczych epidemii COVID-19 dla branży akwakultury
Na co można składać wnioski
Wnioski o dofinansowanie można składać na realizację operacji w ramach działania 2.8 „Środki dotyczące zdrowia publicznego”, o którym mowa w art. 55 ust. 1 lit. b rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 508/2014. Pomoc przyznaje się w związku z tymczasowym zawieszeniem lub ograniczeniem produkcji i sprzedaży lub dodatkowymi kosztami składowania produktów akwakultury i rybołówstwa śródlądowego w okresie od dnia 1 lutego 2020 r. do dnia 31 grudnia 2020 r. w wyniku epidemii COVID-19, w formie rekompensaty kosztów ponoszonych przez podmioty uprawnione do chowu, hodowli lub połowu ryb.
W odniesieniu do tego naboru wysokość rekompensaty w przypadku:
1) podmiotów wykonujących działalność gospodarczą oznaczoną kodem Polskiej Klasyfikacji Działalności PKD 03.22.Z Chów i hodowla ryb oraz pozostałych organizmów wodnych w wodach śródlądowych, jest obliczana zgodnie z następującym wzorem:
R = S x N
gdzie:
R - oznacza kwotę rekompensaty
S - oznacza wartość rocznych przychodów ze sprzedaży netto, stanowiącą sumę wartości netto produkcji sprzedanej ryb, skorupiaków, mięczaków, materiału zarybieniowego i obsadowego oraz ikry przeznaczonej do konsumpcji, wyprodukowanych w stawach rybnych i innych urządzeniach służących do chowu lub hodowli, uzyskaną z tytułu wykonywania ww. działalności oznaczoną na podstawie dokumentów księgowych, innych dokumentów księgowych o równoważnej wartości dowodowej za rok 2018, a w przypadku przedsiębiorstw, które rozpoczęły działalność później niż w 2018 r. - ustalonym na podstawie dokumentów księgowych z okresu prowadzenia działalności gospodarczej, biorąc pod uwagę pełne lata,
N – oznacza współczynnik wsparcia równy 0,1.
2) podmiotów wykonujących działalność gospodarczą oznaczoną kodem Polskiej Klasyfikacji Działalności PKD 03.12.Z Rybołówstwo w wodach śródlądowych, jest obliczana zgodnie ze wzorem:
R = P x N
gdzie:
R – oznacza kwotę rekompensaty,
P – oznacza wartość rocznych przychodów ze sprzedaży netto ryb i raków, uzyskaną z tytułu wykonywania działalności Rybołówstwo w wodach śródlądowych w zakresie gospodarki rybackiej prowadzonej w publicznych śródlądowych wodach powierzchniowych płynących oznaczoną na podstawie dokumentów księgowych, innych dokumentów księgowych o równoważnej wartości dowodowej za rok 2018, a w przypadku przedsiębiorstw, które rozpoczęły działalność później niż w 2018 r. - ustalonym na podstawie dokumentów księgowych z okresu prowadzenia działalności gospodarczej, biorąc pod uwagę pełne lata,
N – oznacza współczynnik wsparcia równy 0,1.
Czytaj dalej na następnej stronie...