Kategorie
Zobacz również tu
-
Zużycie gazu ziemnego
2025-01-21
Poznaj produkty
-
Podwozie ramowe
2016-05-11 -
Sprzęg do pras
2013-06-19 -
JOHN DEERE szyba tylna do kabiny LX 042117
2011-12-13 -
Ciągnik KUBOTA M110GX 115 KM
2013-08-18 -
Rozrzutnik obornika N-255/5 10 ton Igamet
2016-05-13
PE o sytuacji na Ukrainie i wsparciu dla rolników
Parlament Europejski z zadowoleniem i nadzieją przyjął pierwsze kroki w stronę pokoju na Ukrainie oraz właśnie ratyfikowaną umowę o stowarzyszeniu UE-Ukraina, ale niepokoi się o prawdziwe intencje Rosji w niewypowiedzianej "hybrydowej wojnie". W rezolucji przyjętej w czwartek, posłowie wzywają UE do przeciwstawiania się Rosji oraz udzielenia wsparcia rolnikom w UE, którzy ponoszą skutki embarga w handlu z Rosją.
Posłowie z zadowoleniem przyjęli do wiadomości przyjęte 16 września, przez Parlament Ukrainy ustawy o specjalnym statusie terenów spornych w Doniecku i Ługańsku oraz o amnestii, które są "istotnym wkładem w złagodzenie konfliktu".
Układ UE-Ukraina
Posłowie podkreślili, że układ stowarzyszeniowy i o wolnym handlu UE-Ukraina, który został jednocześnie ratyfikowany przez Parlamenty w Strasburgu i w Kijowie "nie powinien zostać zmieniony i nie będzie zmieniony", niezależnie od presji wywieranej przez Rosję. Posłowie wzywają teraz państwa członkowskie UE do niezwłocznej ratyfikacji układu z Ukrainą.
Posłowie z zadowoleniem przyjmują podpisanie zawieszenia broni w Mińsku i ubolewają nad jego naruszaniem przez wojsko rosyjskie i separatystów. Posłowie obawiają się jednak, że zawieszenia broni może być "jedynie pretekstem dla wojsk rosyjskich do przegrupowania się w celu kontynuowania ofensywy".
Większe sankcje ze strony UE
Parlament europejski popiera ostatnio wprowadzone sankcje UE przeciwko Rosji oraz ubolewa nad rosyjskimi "sankcjami zwrotnymi", które są "nieusprawiedliwione". Wzywa również UE do rozważenia możliwości wykluczenia Rosji ze współpracy w dziedzinie cywilnych zastosowań energii jądrowej oraz z systemu Swift.
Posłowie pochwalają decyzję Francji o wstrzymaniu dostawy okrętów "Mistral" do transportu śmigłowców do Rosji i wzywają inne państwa UE do pójścia za tym przykładem, w odniesieniu do eksportu towarów nieobjętych embargiem UE, takich jak uzbrojenie oraz sprzęt o podwójnym (cywilno/militarnym) zastosowaniu.
Czytaj dalej na następnej stronie...