Kategorie
Zobacz również tu
-
Zużycie gazu ziemnego
2025-01-21
Poznaj produkty
-
Łamacz słomy, włóka łąkowa MOVE
2020-04-07 -
Cebula AGROSAD
2020-10-05 -
FENDT - szyba drzwiowa dolna P / L zielona
2011-12-13 -
Agregat otrząsająco-czyszczący MAJA
2020-05-12
Dożynki wojewódzkie 2021: miasto dziękuje wsi
Wielki korowód dożynkowy ulicami starego miasta, przegląd kapel ludowych, kiermasze z dobrym jedzeniem i ludowym rękodziełem, a do tego Golec uOrkiestra, L.U.C. i Rebel Babel oraz party pod chmurką na plenerowej scenie na Jordankach – tegoroczne dożynki wojewódzkie odbędą się tym razem w Toruniu. Rozpoczynamy odliczanie do ostatniego weekendu wakacji!
- Obchody wojewódzkiego święta plonów organizujemy tym razem wspólnie z diecezją toruńską. Chcemy, by miały szczególny charakter, podkreślający więzi miasta z wsią. Jako samorząd województwa, w którym rolnictwo jest jedną z wiodących gałęzi gospodarki, pragniemy, by przekaz o tym, że to wieś nas żywi, zakorzenił się w świadomości społecznej – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.
Wydarzenia zostały zaplanowane na 28 i 29 sierpnia (sobota i niedziela).
Gwiazdami pierwszego dnia będą raper L.U.C. i grupa muzyczna Rebel Babel, którzy koncertować będą najpierw na toruńskiej starówce, a potem na plenerowej scenie na Jordankach. Finałem dnia będzie wieczorne party pod chmurką, które poprowadzi DJ Martinez.
Tego samego dnia w Teatrze Horzycy odbędzie się gala Nagród Marszałka Województwa Agricola – Syn Ziemi.
W niedzielę 29 sierpnia przedpołudnie upłynie pod znakiem oficjalnych uroczystości, a wieczór zakończy się wielkim koncertem grupy braci Golców.
O poranku w toruńskim Parku Pamięci zostanie odsłonięta instalacja poświęcona mieszkańcom wsi, chłopom i ziemianom, zamordowanym w ramach, określanej obecnie jako zbrodnia pomorska, ludobójczej akcji „odpolszczania” północno-zachodniej części polskich ziem, przyłączonych wkrótce po napaści Niemiec na Polskę w 1939 roku do III Rzeszy. Uroczysta msza dożynkowa odbędzie się w katedrze śś. Janów, a po niej wielki korowód dożynkowy przejdzie ulicami starego miasta na Jordanki, gdzie przewidziane jest ogłoszenie konkursów na najpiękniejszy wieniec dożynkowy i najciekawsze stoisko promocyjne, wystawione przez wspólnoty powiatowe lub lokalne grupy działania.
A potem już tylko Golcowie i całe zielone Jordanki dla ich publiczności!
W programie także piknik w Muzeum Etnograficznym i wystawa maszyn rolniczych (28 i 29 sierpnia).