Do rozbioru przeznaczone są półtusze najwyższej klasy o najlepszych parametrach. Celem wyeliminowania mięsa obarczonego wadami technologicznymi typu PSE (mięso miękkie, cieknące wodniste) DFD (ciemne, twarde, suche), ASE (kwaśne miękkie, cieknące) przeprowadza się badanie przewodności elektrycznej (EC180) oraz kwasowości czynnej.
Spełnienie wytycznych określonych w Systemie QAFP gwarantuje produkcję mięsa charakteryzującego się odpowiednią barwą i zawartością tłuszczu śródmięśniowego co przyczynia się do uzyskania optymalnej jakości sensorycznej (smak, zapach) oraz tekstualnej (kruchość, soczystość). Z przeprowadzonych rozmów z ZM SALUS dowiedzieliśmy się, że jest duże zainteresowanie wśród sieci handlowych na mięso bez wad technologicznych, nawet w sklepie firmowym ZM SALUS w Golince mięso bez wad znalazało swoich odbiorców wśród konsumentów.
Zaraz po uzyskaniu certyfikatu przez Zakłady Mięsne SALUS Sp. z o.o. będzie można nabyć mięso ze znakiem QAFP, świadczącym o najwyższej JAKOŚCI.
Hodowcy trzody chlewnej już „zacierają ręce” gdyż ZM SALUS wprowadzają nowy cennik skupu żywca wieprzowego premiujący wybitną wydajność rzeźną zwierząt i jakość mięsa. Dopłaty dla producentów są naliczane według unikalnego WSKAŹNIKA SALUS, hodowcy mogą uzyskać nawet do 50 zł dodatkowej premii na sztuce.
Celem umożliwienia hodowcom trzody chlewnej produkcji surowca najwyższej jakości ZM SALUS wprowadziły na rynek nasienie knurów produkowane przez renomowaną firmę genetyczną. Nasienie zapakowane w saszetki z logo „GENETYKA SALUS” jest gwarantem uzyskania przez producentów trzody chlewnej optymalnych wyników w zakresie parametrów rzeźnych preferowanych przez ZM SALUS.