Według danych monitoringu cen Ministerstwa Rolnictwa, na rynku w Broniszach pod koniec stycznia tego roku wynosiły one 0,90-1,30 zł/kg odniesieniu do 1,10-1,40 zł/kg na początku miesiąca i 1,10-1,80 zł/kg na pod koniec listopada 2013 r. Jednakże nadal pozostawały na poziomie wyższym w stosunku do roku poprzedniego.
Jednym z czynników ograniczających wzrosty cen tego warzywa na przestrzeni ostatnich tygodni może stanowić sytuacja na rynkach zagranicznych. Słabe zapotrzebowanie w krajach pozaunijnych, tj. Afryka i kraje bloku wschodniego nie wpływa korzystnie na poziom cen cebuli w Holandii, która w znacznym stopniu trafia za to na rynki Wspólnoty.
Potwierdzić to mogą dane zebrane przez Eurostat, które wskazują na 16% spadek eksportu cebuli Holandii w pierwszych czterech miesiącach sezonu 2013/2014 do państw spoza UE-28 228 tys. t. Natomiast w tym samym czasie do krajów unijnych wysyłka wzrosła o ponad 14%, czyli do 186 tys. ton. Jak wynika z danych, ceny cebuli w Holandii na przestrzeni stycznia tego roku wykazywały delikatne tendencje do spadku o 5-14% w ujęciu miesięcznym.
Poza tym z uwagi na wysoką dostępność cebuli holenderskiej, polscy eksporterzy coraz częściej interesują się sprzedażą tego warzywa na rynek ukraiński. Nieznaczny spadek cen cebuli w styczniu obserwować można było także w Wielkiej Brytanii.
Zgodnie z danymi Department Of Environment, Food And Rural Affairs w 5 tygodniu 2014 roku w hurcie wynosiły one 8,06 GPB/25kg, a więc o 14% mniej niż na początku roku. Z drugiej strony minimalne zwyżki odnotowano w Hiszpanii, będącej największym producentem cebuli w UE. Ceny według hiszpańskiego Ministerstwa Rolnictwa w czwartym tygodniu 2014 roku wzrosły od początku roku o 25% do 0,20 euro/kg, choć były tylko o 5% większe w ujęciu rocznym.