W strukturze towarowej sprzedaży największy udział, bo 45-procentowy, miały podroby i tłuszcze. Natomiast na drugim miejscu uplasowała się mrożona wieprzowina z 43-procentowym udziałem. Produktów tych wysłano mniej o 12% i 5% odpowiednio w stosunku do roku poprzedniego. Największy spadek eksportu odnotowany został jednak w obrębie świeżego mięsa, gdyż wywóz spadł w relacji rocznej o 33%.
Obniżenie eksportu w okresie od stycznia do końca marca spowodowany jest głównie zakazem importu wieprzowiny z Unii Europejskiej wprowadzonym przez Rosję pod koniec stycznia bieżącego roku. Rosja sprowadziła wówczas o 71% mniej wieprzowiny niż w analogicznym okresie 2013 roku. Zakupy obniżyły znacznie także Ukraina i Białoruś. Natomiast największymi odbiorcami stały się kraje azjatyckie – głównie Chiny, Hongkong, Japonia i Korea Południowa.
Czołowymi unijnymi eksporterami były tradycyjnie: Niemcy, Dania, Hiszpania, Holandia, Francja i Polska. Spośród nich największe spadki zanotowano w: Polski – spadek o 38%, Niemcy – spadek o 19%, Hiszpania – o 1-% i Francja – o 1,4%. Z kolei wzrost miał miejsce z Holandii i Włoch – po 11%.