W strukturze towarowej sprzedaży największy udział miała mrożona wieprzowina, bo aż 42%. Na kolejnym miejscu uplasowały się podroby z 32-procentowym udziałem. Wywóz mrożonego mięsa ukształtował się na poziomie o 3% niższym niż przed rokiem, a podrobów – o 6%.
W analizowanym okresie spadły natomiast o ponad połowę wysyłki żywca wieprzowego z uwagi na obniżenie pogłowia trzody chlewnej w Unii Europejskiej. Obniżce uległ również eksport świeżego mięsa – o 10%. Wyższy z kolei był wywóz kiełbas i przetworów – o 5% oraz smalcu – o 4%.
Największe ilości wieprzowiny na rynki krajów trzecich dostarczyły tradycyjnie: Niemcy, Dania, Hiszpania, Polska, Francja i Holandia. Większość głównych unijnych eksporterów zanotowała w tym czasie spadki wywozu, z wyjątkiem Polski i Wielkiej Brytanii.
W bieżącym roku zmianie uległa struktura geograficzna unijnego wywozu – wzrosły wysyłki do:
Spadła natomiast sprzedaż do:
W analizowanym okresie bieżącego roku państwa Unii Europejskiej zakupiły w krajach trzecich około 12 tys. ton żywca, mięsa, podrobów i przetworów wieprzowych, tj. o 0,5% więcej niż w tym samym czasie roku poprzedniego. Najwięcej sprowadzono podrobów (47%) i mięsa mrożonego (42%). Głównymi dostawcami były: Szwajcaria i Chile.