Kategorie
Zobacz również tu
-
2024-12-23
-
Globalne zbiory zbóż
2024-12-23 -
Ceny zbóż na giełdach towarowych (8.12.2024)
2024-12-23 -
Unijna produkcja trzody chlewnej
2024-12-23
Poznaj produkty
-
Ładowarka teleskopowa MLT 735 120 LSU
2014-04-04 -
Nóż do korekcji racic WG0510
2014-07-15 -
Lekki agregat uprawowy SHARP
2020-04-07 -
Stojak el 08 Remsz
2020-08-03 -
Aplikator do zakiszania pasz FAAP 240
2013-05-07
XI Międzynarodowe Targi Agrotechniki Sadowniczej
W dniach 15 i 16 stycznia w Warszawie odbędzie się już XI edycja Międzynarodowych Targów Agrotechniki Sadowniczej. Wydarzenie organizowane przez BASF Polska i Katedrę Sadownictwa SGGW w Warszawie od lat gromadzi tysiące osób związanych z branżą sadowniczą. Tegoroczna oferta targów wyróżnia się największą jak dotąd ilością ekspozycji oraz bogatym programem konferencji towarzyszących.
XI Międzynarodowe Targi Agrotechniki Sadowniczej
Tegoroczna impreza zapowiada się na jeszcze bogatszą pod względem oferty od poprzednich edycji. Duże zainteresowanie ubiegłorocznych targów skłoniło organizatorów do zmiany lokalizacji na Warszawskie Centrum Expo XXI, przy ulicy Ignacego Prądzyńskiego 12/14, które oferuje kilkukrotnie większą powierzchnię wystawową i więcej miejsc parkingowych. Lekkiej zmianie ulega także data – targi nie odbędą się, jak było to dotychczas, w piątek i sobotę, ale we czwartek i piątek 15 i 16 stycznia. Swoją ofertę zaprezentuje ponad 150 wystawców – producentów i dystrybutorów środków ochrony roślin, nawozów, maszyn, urządzeń i innych produktów przydatnych w sadownictwie. Jak co roku swoją premierę będą miały nowe rozwiązania i technologie w zakresie produkcji i dystrybucji owoców.
Wiodącym tematem konferencji naukowej towarzyszącej targom będą zagadnienia związane z uprawą i ochroną jabłoni. Blok wykładowy rozpocznie prelekcja prof. dr hab. Eberharda Makosza na temat zmian na rynku owoców w obliczu kryzysu rosyjskiego. W trakcie kolejnych prezentacji omówione zostaną m.in. sposoby poprawy jakości jabłek, innowacyjne technologie przechowalnicze i programy ochronne upraw. Będzie także okazja do poruszenia problematyki uwarunkowań ekonomicznych na rynku jabłek, o czym powie m.in. prelegent z Niemiec dr Helwig Schwartau.
Tematyka seminariów nie rozczaruje również producentów innych owoców. Drugim kluczowym zagadnieniem konferencji będzie uprawa owoców jagodowych pod osłonami, zaprezentowana w formie nowoczesnej i bardzo zaawansowanej wiedzy sadowniczej. Dodatkowo będzie można wysłuchać nowości związanych z uprawą wysokiej jakości gruszy, które omówi wybitny ekspert holenderski, Jos de Wit. Z ciekawostek, dr hab. Latocha przybliży tajniki uprawy aktinidi, której wielkotowarowa produkcja budzi coraz większe zainteresowanie wśród polskich sadowników.