Kategorie
Zobacz również tu
-
Stosuj bezpiecznie środki ochrony roślin
2024-11-18 -
Wrześniowy skup mleka
2024-11-18 -
Ceny serów w Polsce (3.11.2024)
2024-11-18
Poznaj produkty
-
Osuszacz powietrza MASTER DH 711
2011-05-16 -
X-Flow 15 i 19
2017-04-20 -
Przyczepa leśna 6 ton z żurawiem 4,7 m
2016-04-22 -
Kombinacje uprawowo-siewne
2014-04-01 -
URSUS 3724 PIKO - ciągnik rolniczy
2011-02-08 -
Automaty paszowe dla warchlaków jednostronne
2013-10-30
XIV Międzynarodowe Targi "Ferma Świń i Drobiu" w Poznaniu
Minęła już kolejna edycja Międzynarodowych Targów "Ferma Świń i Drobiu" oraz III Krajowe Targi Energii Odnawialnej w Rolnictwie "agroENERGIA".
Jak co roku tak i w tym odbyły się one w Hali Arena w Poznaniu w dniach 28-30 stycznia tego roku.
Zarówno producenci jak i hodowcy zajmujący się drobiem oraz trzodą chlewną mieli okazję do zapoznania się z najnowszą ofertą dotyczącą wyposażenia kurników oraz chlewni, a także pasz i dodatków paszowych. Poza tym istniała możliwość zaznajomić się też z preparatami weterynaryjnymi czy sprzętem zootechnicznym.
Poza tym przygotowano także niezwykle interesujący plan wykładów w zakresie zorganizowanych konferencji naukowych:
-
Forum Trzodowe
-
Forum Drobiarskiego
-
Salon Weterynaryjny SAL-WET.
Referaty na określone tematy zostały wygłoszone przez specjalistów z branżowych instytucji, a także przez przedstawicieli przedsiębiorstw. Niemniej jednak podczas pierwszego forum poruszono tematy dotyczące przyszłości hodowli oraz produkcji świń nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Poza tym omówiono prognozę cen wieprzowiny na okres trzech najbliższych lat, czyli 2011-2014. Nie zapomniano również o żywieniu oraz ekonomicznym aspekcie tuczu zbożowego żywionego paszami własnymi jak i paszami gospodarskimi przygotowanymi z kukurydzy, a które to należą do najtańszych.
Została poruszona tematyka odnośnie wykorzystania gnojowicy oraz metod likwidacji nieprzyjemnego zapachu w pomieszczeniach inwentarskich. Poza tym omówiono zagadnienia dotyczące zależności między dobrostanem a wynikami ekonomicznymi w produkcji oraz hodowli trzody chlewnej.
Podczas Forum Drobiarskiego debatowano nad racjonalnym żywieniem drobiu przy zmniejszonych kosztach produkcji. Szczególny nacisk położono na tematykę poświęconą jajom oraz ich wykorzystaniu w suplementach diet czy w biomedycznych preparatach. Także i tu podsumowano ostatnie 20 lat rozwoju branży drobiarskiej w Polsce, a także omówiono przyszłe prognozy dla sektora jajczarskiego.
Z kolei w przypadku Salonu Weterynaryjnego SAL-WET omówiono kwestie zwalczania najważniejszych chorób, z którymi można zetknąć się hodując drób oraz trzodę chlewną. Nie ominięto także zagrożeń związanych z ryzykiem wystąpienia tychże chorób oraz ich wpływem na opłacalność chowu. Także najczęściej popełniane błędy doprowadzające do powstawania zachorowań zarówno w zarządzaniu jak i przy organizacji, zostały dokładnie omówione.
Co więcej, otóż można było zobaczyć ciekawe ekspozycje przedstawiające kojce dla macior, dodatki do pasz poprawiające stan zdrowia zwierzęcia, pojemniki paszowe do karmienia trzody chlewnej, a także suszarnie do zbóż czy kotły na biomasę oraz pokrycia dachowe.