Kategorie
Zobacz również tu
Poznaj produkty
-
Zetor Proxima
2016-02-25 -
Wał nożowy WN/WN Tandem
2020-02-20 -
Przyczepa rolnicza ZASŁAW D-737AA-12
2014-01-17 -
Zasobnik seria 300/400/500/600/700
2012-01-05 -
Węże PCV DOZAMECH
2016-05-09
Targi Ferma – największe specjalistyczne targi dla fachowców produkcji zwierzęcej w Polsce
Po pięciu latach nieobecności Targi FERMA wracają do hal EXPO i MOSiR w Łodzi. To spotkanie dla profesjonalistów chowu i hodowli bydła, świń i drobiu.
Organizatorzy spodziewają się udziału blisko 180 wystawców z kraju i zagranicy, którzy zaprezentują bogatą ofertę wszystkiego, co niezbędne w chowie i hodowli zwierząt począwszy od genetyki poprzez pasze i systemy ich zadawania, leki i preparaty weterynaryjne, roboty udojowe, wyposażenie budynków inwentarskich (również ich projekty i budowę), a także maszyny do zbioru i konserwacji pasz. Targi to jednak nie tylko ekspozycja firm. W ponad 25-letniej historii imprezy, co roku niezwykle istotnym elementem była i jest konferencja naukowo-techniczna. W tym roku zapowiada się ona bardzo interesująco. Pierwszego dnia targów dla hodowców trzody chlewnej, dr Tomasz Schwarz z UP w Krakowie, poprowadzi panel dyskusyjny, którego uczestnicy omówią największe zagrożenia dla produkcji świń w Polsce i Europie. Wśród tematów na jakie położony zostanie nacisk znajdą się m.in.: ASF i inne choroby, wahania rentowności – przyczyny i możliwości łagodzenia, uzależnienie Polski od importu (upośledzenie polskiej genetyki, surowce paszowe), społeczne postrzeganie rolników (w tym kwestia agresywnej retoryki obrońców praw zwierząt i ekologów), zmiany strukturalne w rolnictwie (coraz mniej coraz większych gospodarstw, produkcja kontraktowa), precedensowe wyroki w sprawie smrodu od zwierząt i hałasu z gospodarstw, weganizm i powszechność kłamstw nt. mięsa (środowiskowe koszty produkcji, wartość odżywcza, wpływ na zdrowie człowieka, możliwość zamiany).
W piątek również odbędzie się forum – odnawialne źródła energii/ biogaz i biometan, którego moderatorem będzie prof. dr hab. Jacek Dach z UP w Poznaniu. Paneliści przybliżą słuchaczom kwestie związane z budową i funkcjonowaniem biogazowni w gospodarstwach zajmujących się hodowlą zwierząt. Postarają się odpowiedzieć na pytanie jak biogazownie mogą uratować sektor produkcji zwierzęcej, czy poferment to doskonały nawóz, na co zwrócić uwagę planując inwestycję, dlaczego nie ma alternatywy dla rozwoju biogazowni w sektorze hodowli zwierzęcej, oraz czy certyfikacja produktów śladem węglowym doprowadzi do załamania eksportu polskiej żywności?
Także pierwszego dnia targów, odbędzie się Forum Hodowli Drobiu, przygotowane przez Krajową Izbę Producentów i Pasz, którego hasłem przewodnim będzie – polskie drobiarstwo w wyjątkowo niestabilnym otoczeniu – bilans szans i zagrożeń, zarządzanie ryzykiem, strategie funkcjonowania oraz kluczowe zmienne decyzyjne.
Sobota to dzień dla hodowców bydła zarówno mlecznego jak i mięsnego. Dla producentów mleka, PFHBiPM przygotowała panel pt. “Dla człowieka, zwierząt i środowiska“, gdzie moderator – Martin Ziaja, wraz z uczestnikami dyskusji poruszą zagadnienia związane z dobrostanem krów, omówią innowacyjne metody redukcji emisji metanu, jak również postarają sie przedstawić fakty i mity dotyczące krów, szukając odpowiedzi na pytanie czy są one pasożytami czy symbiontami?
Z kolei producentów wołowiny, do dyskusji zaprosi Polskie Zrzeszesznie Producentów Bydła Mięsnego, gdzie pod przewodnictwem Jerzego Wierzbickiego uczestnicy postarają się odpowiedzieć na pytanie – czy raportowanie ESG zmusi rolników do redukcji emisji?
Drugiego dnia targów odbedzie sie również debata z udziałem przedstawiciela MRiRW, przygotowana przez Izbę Rolniczą Województwa Łódzkiego pt. „Przyszłość polskiego rolnictwa“.
Ze szczegółowym programem konferencji można zapoznać się na stronie https://targiferma.com.pl/program/konferencje/.
Na targach FERMA, odbędą się także dwie światowe premiery urządzeń. Jedna z nich to polska odpowiedź na mastitis, czyli rodzima technologia mycia aparatów udojowych – Hyperin CluStar. Automat wykonany jest z kwasoodpornej stali nierdzewnej. Zawieszany na dostosowanej listwie umożliwiającej poruszanie się za dojarzem wzdłuż hali udojowej. Stosowanie Hyperin CluStar do mycia aparatów udojowych, po każdej wydojonej krowie skutecznie ogranicza rozprzestrzenianie się zapaleń wymion wśród bydła mlecznego, mocno ograniczając zakażenia krzyżowe.
Druga z premier to z kolei automatyczny system żywienia, który pokaże firma EUROMILK. Po 6 latach od prezentacji konceptu, czas na finalną, produkcyjną wersję EM QUBE – innowacyjnego systemu żywienia, który rewolucjonizuje zarządzanie paszą w gospodarstwie. Wydarzenie zaplanowano pierwszego dnia targów o godz. 12.00.
Po dłuższej przerwie, w nowej formule, powraca także, konkurs dla zwiedzających, którego nagrodą główną będzie zbiornik na olej napędowy Swimer Eco Comfort Line 2500 litrów, ufundowany przez redakcję portalu BydłoMleczne.pl oraz TÜV SÜD Polska Sp. z o. o.
Podczas tegorocznej edycji FERMY, nastąpi również rozstrzygnięcie konkursu prowadzonego przez portal BydłoMleczne.pl pt. „Pokaż nam swoją jałówkę”, w którym nagrodami są m.ni. kosiarka dyskowa SAMBA (SAMASZ), podgarniacz paszy (EUROMILK), domek dla cieląt (CALF-TEL) oraz zestaw słomek nasienia jednego z najwyżej ocenionych buhajów grudniowej wyceny (INTERGEN). Inicjatywa ma na celu szerzenie dobrych praktyk w zakresie zapewnienia dobrostanu utrzymania zwierząt gospodarskich, pobudzenie hodowców bydła i producentów mleka z całego kraju, do prezentacji dorobku hodowlanego swoich gospodarstw oraz promowanie hodowli bydła mlecznego. Szczegóły dotyczące konkursu – https://bydlomleczne.pl/
Już od 16 grudnia br. wszyscy, którzy chcą otrzymać bezpłatną kartę wstępu na targi, będą mogli zarejestrować się na stronie imprezy https://targiferma.com.pl/dla-gosci/rejestracja-uczestnika/
Zapraszamy do Łodzi, do Hal EXPO oraz MOSiR w dniach 21 – 23 lutego 2025!