RPA z „zielonym światłem” na eksport mięsa strusiego do UE
Republika Południowe Afryki dostała zgodę na wznowienie eksportu mięsa strusiego państw Unii Europejskiej.
Republika Południowe Afryki dostała zgodę na wznowienie eksportu mięsa strusiego państw Unii Europejskiej.
Według Andrzeja Rojka z Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie, produkcja ślimaków wymaga od hodowcy dużego zaangażowania i troski. Niemniej, przykład Pana Andrzeja Fabiszaka z miejscowości Stary Dwór, niedaleko Koronowa potwierdza, iż może być ona opłacalna, a przy okazji – dostarczyć hodowcy wiele satysfakcji.
W halach wystawienniczych już od 25 do 26 stycznia będzie można podziwiać prawie 5000 najpiękniejszych gołębi, 350 okazów drobiu ozdobnego i ponad 200 królików, które do Kielc przywiezie 450 hodowców z USA, Litwy, Słowacji, Niemiec, Ukrainy, Włoch i całej Polski.
Dnia 1 grudnia 2013 r. pszczelarze z lubuskiego świętowali w Przylepie święto swojego patrona św. Ambrożego. Na uroczystość mszy w miejscowym kościele oraz spotkanie zorganizowane przez Ignacego Żeglenia w remizie OSP przybyli pszczelarze m.in. z Gubina, Żar, Santoka, Zielonej Góry a nawet Międzychodu i Głogowa.
Przedstawiciele Polskiego Związku Hodowców Jeleniowatych oraz Polskiego Związku Branżowego Hodowców Jeleniowatych spotkali się w środę (23 października) z ministrem Stanisławem Kalembą.
W dniach od 23 do 25 sierpnia 2013 roku odbyło się XIII Pożegnanie Wakacji w Rudawce Rymanowskiej w województwie podkarpackim.
Zapraszamy do zapoznania się z materiałem filmowym dotyczącym podróży ze zwierzętami domowymi w krajach Unii Europejskiej.
W tym roku w województwie podlaskim będzie można zebrać blisko 120 ton ślimaków winniczków.
12 kwietnia 2013 roku weszła w życie ustawa o zmianie zakresu obowiązywania Konwencji o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem.
Zdaniem polskich przedsiębiorców, ze ślimaków można zrobić prawie wszystko. Są one zatem niezłym pomysłem na dobrze prosperujący biznes.
Od 20 lat w Paryżu odbywa się Czempionat Świata Koni Czystej Krwi Arabskiej. W dniach 8–9 grudnia w Paryżu pojawiła się światowa czołówka wyłoniona na podstawie całorocznych kwalifikacji. Państwowe stadniny nadzorowane przez Agencję Nieruchomości Rolnych potwierdziły, że są liderem na świecie w hodowli koni czystej krwi arabskiej.
Według dyrektora nadzoru właścicielskiego Agencji Nieruchomości Rolnych, niektóre państwowe stadniny koni odnotowują deficyt. Aby utrzymać hodowlę, niezbędne jest łączenie stadnin i stad ogierów z innymi spółkami zajmującymi się produkcją rolną.
Podczas tegorocznej edycji XXV Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu na teremie Międzynarodowych Targów Poznańskich można było zobaczyć także alpaki.