W województwie mazowieckim stan zaopatrzenia w nawozy azotowe określono jako dobry, jedynie zaopatrzenie w mocznik jest na poziomie 83%. Słabe jest zaopatrzenie w nawozy fosforowe - w 50% punktów brak superfosfatu pojedynczego granulowanego, natomiast superfosfat wzbogacony występuje w 83%. Punktów sprzedaży. W kwietniu brak jest popytu na sól potasową, a w 17% punktów brakuje siarczanu potasu. Stan zaopatrzenia w nawozy wapniowe określono jako dobry, ale na razie brak zainteresowania nawozami z tej grupy. W odniesieniu do nawozów wieloskładnikowych – stan zaopatrzenia uzupełniany wg potrzeb, ale wysokie ceny nawozów powodują ograniczone zainteresowanie kupnem.
W województwie opolskim stan zaopatrzenia w saletrę amonową, mocznik, superfosfat pojedynczy granulowany sól potasową, a także polifoskę 8:24:24 i polifoskę 6:20:30 jest wystarczający. Saletrzak, superfosfat wzbogacony 40%, nawozy wapniowe, polifoska 4:12:32 oraz amofoska sprowadzane są na zamówienie. Siarczanu potasu brak.
W województwie podkarpackim zaopatrzenie analizowane nawozy jest dobre. Zaopatrzenie w wapno węglanowe oraz polifoskę 4:12:32 jest wystarczające.
W województwie podlaskim stan zaopatrzenia w nawozy azotowe, sól potasową, superfosfat pojedynczy granulowany oraz polifoski 8:24:24 i 6:20:30, nawozy wapniowe i wapniowo-magnezowe jest wystarczający, nawozy są zamawiane w miarę potrzeb. Występują niedobory w zaopatrzeniu w superfosfat wzbogacony 40%, polifoskę 4:12:32 oraz amofoskę (są zamawiane sporadycznie). W przypadku siarczanu potasu wystąpił brak oferty.
W województwie pomorskim stan zaopatrzenia w nawozy jest dobry. Dostawy siarczanu potasu są realizowane na życzenie rolnika w ciągu kilku dni.
Czytaj dalej na następnej stronie...