Kategorie
Zobacz również tu
-
Stosuj bezpiecznie środki ochrony roślin
2024-11-18 -
Wrześniowy skup mleka
2024-11-18 -
Ceny serów w Polsce (3.11.2024)
2024-11-18
Poznaj produkty
-
Pług obracalny zawieszany RW47 (vario)
2012-01-04 -
SPULCHNIACZ DO GLEBY LEKKIEJ seria 200
2012-01-05 -
Sprzęgło kpl. BIZON Z-056
2012-04-18 -
Pług zawieszany RAPTOR – QRV
2020-02-20 -
Rozrzutnik obornika SIPMA RO 600 ZEFIR
2013-06-19
Są chętni na zakup Przedsiębiorstwa Nasiennictwa Ogrodniczego w Ożarowie Mazowieckim
Skarb Państwa zezwolił na przeprowadzenie analizy (due diligence) Przedsiębiorstwa Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa w Ożarowie Mazowieckim przez trzy podmioty, zainteresowane zakupem akcji tej spółki. Wśród potencjalnych nabywców wymienia się Hortico, LMB Capital oraz Piotra i Bogusławę Miranowskich.
Przedsiębiorstwo Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa zajmuje się przede wszystkim obróbka nasion dla celów rozmnażania roślin, uprawą zbóż, roślin strączkowych i roślin oleistych na nasiona oraz uprawa warzyw.
Spółka jest jednym z największych przedsiębiorstw nasienno-hodowlanych w Polsce w zakresie nasion amatorskich, z własnymi odmianami nasion warzyw i kwiatów. W segmencie sprzedaży nasion jest liderem na rynku. Doskonałą renomę i wysoką pozycję rynkową firma zyskała oferując klientom szeroką gamę produktów: kwiatów, cebulek kwiatowych, materiałów szkółkarskich ozdobnych i owocowych. Dystrybuuje także narzędzia ogrodnicze pod markami Greenline i Ogrodniczek, trawy, środki ochrony roślin, nawozy organiczne i nieorganiczne oraz inne artykuły ogrodnicze (folie, agrowłókniny, podłoża, bambusy). Najwyższej jakości nasiona produkowane są w wyspecjalizowanych gospodarstwach w Polsce, a także na południu Europy. Po wielokrotnych badaniach parametrów siewnych w laboratorium zakładowym uzyskują atest jakości oraz certyfikat ekologiczny.
Na sprzedaż wystawiono 12 975 200 akcji o wartości nominalnej 1,00, stanowiące 70% kapitału zakładowego spółki Skarbu Państwa. Potencjalni Inwestorzy, którzy złożą odpowiedź na publiczne zaproszenie do negocjacji zostaną poinformowani przez Ministra Skarbu Państwa w formie pisemnej do dnia 8 lutego 2013 r. o wyniku rozpatrzenia złożonej odpowiedzi.
Due diligence (ang. należyta staranność) to poddanie przedsiębiorstwa, będącego potencjalnym obiektem przejęcia, wyczerpującej analizie pod względem jego kondycji handlowej, finansowej, prawnej i podatkowej, w celu identyfikacji związanych z nim szans i ryzyka przed podjęciem właściwych negocjacji dotyczących transakcji.