Kategorie
Zobacz również tu
-
Stosuj bezpiecznie środki ochrony roślin
2024-11-18 -
Wrześniowy skup mleka
2024-11-18 -
Ceny serów w Polsce (3.11.2024)
2024-11-18
Poznaj produkty
-
Pług obracalny czołowy
2020-08-11 -
Zamgławiacz termiczny TS-36S Masterfog
2020-04-21 -
Musli dla cieląt MICHEL - Musli Protect
2015-04-27 -
Siewnik punktowy Tempo V Vaderstad
2020-04-15 -
Elementy złączne wygrodzeń
2014-01-09 -
Ciągnik KUBOTA M135GX
2013-03-01
Międzynarodowe Targi Spożywcze IFE 2017
Wielka Brytania jest naszym drugim największym odbiorcą polskich produktów rolno-spożywczych. Zarówno ten fakt, jak i wysoka ranga Międzynarodowych Targów Spożywczych IFE 2017 w Londynie spowodowały, że w ich tegorocznej edycji uczestniczyło ponad 30 polskich firm. Z ramienia resortu rolnictwa z wizytą na targach przebywał sekretarz stanu Jacek Bogucki.
Targi Spożywcze IFE 2017
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprezentowało własne stoisko informacyjno-promocyjne, na którym zwiedzający mogli uzyskać informacje dotyczące rolnictwa i gospodarki żywnościowej w Polsce oraz programów żywności wysokiej jakości. Motywem przewodnim było hasło "Polska smakuje". Odwiedzający stoisko ministerstwa mieli okazję spróbować polskich produktów spożywczych oraz zapoznać się z broszurami dotyczącymi polskiej żywości i rolnictwa.
Oprócz spotkań z polskimi wystawcami wiceminister Bogucki przeprowadził rozmowę z sekretarzem stanu ministerstwa rolnictwa, żywności i obszarów wiejskich Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Georgem Eustice. Tematem był potencjalny wpływ wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej na przyszłą współpracę polsko-brytyjską w dziedzinie rolnictwa, w szczególności w odniesieniu do wymiany handlowej artykułami rolno-spożywczymi, która utrzymuje tendencję wzrostową. Polski minister stwierdził, że sytuacja związana z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej budzi uzasadnione obawy polskich przedsiębiorców i rolników. Dla obu stron istnieje w tym względzie wiele znaków zapytania, jednak należy mieć nadzieję, że proces ten zostanie przeprowadzony sprawnie i w sposób pragmatyczny, tak aby przyszłe regulacje handlowe nie odbiegały od obecnych. Brexit jest scenariuszem, w którym zarówno Unia Europejską, jak i Wielka Brytania mogą dużo stracić. Wiceminister Eustice zapewnił, że Wielkiej Brytanii zależy na utrzymaniu partnerstwa z Polską i kwestie te powinny być przedmiotem przyszłych rozmów, w kontekście negocjacji z Komisją Europejską dotyczących warunków wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Stwierdził również, że na tym etapie za wcześnie jest, aby mówić o szczegółach, ale Wielka Brytania będzie dążyła raczej do wypracowania kompleksowej umowy o wolnym handlu z UE.
Ostatnim punktem programu pobytu sekretarza stanu Jacka Boguckiego w Londynie był udział w spotkaniu promocyjnym pod hasłem „Polska smakuje – Poznaj Dobrą Żywność”, które zorganizowała Ambasada RP w Londynie przy współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.