Drugie posiedzenie Rady Dialogu Społecznego w Rolnictwie

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się drugie posiedzenie Rady Dialogu Społecznego w Rolnictwie. Podczas posiedzeń mają być przedstawiane strategiczne kierunkowe działania w zakresie rolnictwa. Na drugim spotkaniu omawiano tematy dotyczące roli rolnictwa i obszarów wiejskich w Strategii odpowiedzialnego rozwoju, przygotowywanej przez Ministra Rozwoju, a także pakietu ustaw dotyczących pozycji rolnika w łańcuchu żywnościowym i konsolidacji inspekcji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo żywności

Drugie posiedzenie Rady Dialogu Społecznego w Rolnictwie

– Będziemy korzystać z państwa wiedzy i doświadczenia. Chcemy rzetelnie rozmawiać, a wnioski wykorzystywać w pracach resortu – powiedział podczas dzisiejszego posiedzenia minister Krzysztof Jurgiel i dodał, że  Rada Dialogu Społecznego w Rolnictwie to forma współpracy i bezpośrednich kontaktów,  a w strategicznych kwestiach jest ona  głosem rolniczego środowiska.

Minister zapowiedział, że w drugiej połowie sierpnia zorganizowane zostanie seminarium na temat propozycji zgłoszonych przez ministerstwo rolnictwa  do Strategii Odpowiedzialnego rozwoju i podkreślił,  że głos środowiska rolniczego w debacie na temat tej strategii powinien być znaczący.

– Rolnicy wiedzą czego chcą i to powinno być podstawą naszych wspólnych prac dotyczących tej strategii – zaznaczył minister Jurgiel.

Uczestnikom dzisiejszego spotkania zaprezentowane zostały również główne założenia  przygotowywanego w resorcie Programu odbudowy rynków rolnych  w Polsce.

– Dziś przedstawiamy najważniejsze problemy, które chcemy rozwiązać w tym programie. Jest możliwość debaty i dyskusji. Oczekujemy na jednoznaczną opinię czy nasze propozycje są zasadne i popierane przez środowisko. Będzie to potwierdzeniem naszego kierunku działania – podkreślił szef resortu rolnictwa.

Rada Dialogu Społecznego w Rolnictwie jest organem pomocniczym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W jej skład wchodzą przedstawiciele branżowych organizacji sektora rolno-spożywczego, związków zawodowych rolników indywidualnych i społeczno-zawodowych organizacji rolników oraz samorządu rolniczego.



Tagi:
źródło: