Kategorie
Zobacz również tu
-
Zużycie gazu ziemnego
2025-01-21
Poznaj produkty
-
Beczka typ T 500
2014-01-10 -
Inwertery Solis
2020-04-30 -
Mulczery międzyrzędowe ORSI FLAIL D
2015-03-11 -
WYCINANIE LASEROWE
2016-05-05 -
Karmidło dla indyków
2011-05-18 -
Opryskiwacz NAPA
2011-07-05
Funkcjonalność i elegancja, czyli magazyn na miarę XXI wieku
Jako miejsce składowania narzędzi lub zapasu towarów ma ściśle określone zadania. Ma być przede wszystkim składzikiem, w którym bezpiecznie można przechowywać wszelkiego rodzaju przedmioty. Magazyn ma być pomieszczeniem przede wszystkim funkcjonalnym. Czy to wyklucza atrakcyjny wygląd?
Magazyn: ponury moloch?
Takie budynki wcale nie muszą przypominać ponurych składów. Wręcz przeciwnie. Wystarczy przejrzeć ofertę na stronie Murator aby przekonać się, że projekty magazynów mogą połączyć funkcjonalność z elegancją. Umiejętne połączenie magazynu z garażem lub z częścią mieszkalną – oto tylko wybrane propozycje dla tych, którzy w miejscu ponurego składziku chcą ustawić magazyn z prawdziwego zdarzenia. Jakie możliwości mają współcześni przedsiębiorcy? Oto przegląd najpopularniejszych rozwiązań.
Magazyn i garaż w jednym
Dobre rozwiązanie dla tych, którzy prowadzą działalność na mniejszą skalę i którym wystarcza magazyn połączony z garażem. Przykład? Doskonale może sprawdzić się w takiej sytuacji budynek garażowy, w którym znajdzie się miejsce dla dwóch samochodów: osobowego i służbowego oraz wyodrębniona część, służąca jako magazyn. Taki budynek można ustawić na większym podwórku, w pobliżu swego domu lub budynku, w którym prowadzona jest działalność handlowa lub usługowa.
Magazyn z częścią mieszkalną
To rozwiązanie doskonałe dla tych, którzy prowadzą działalność gospodarczą w miejscu zamieszkania i chcą swój biznes mieć pod stałą kontrolą. Magazyn można połączyć ze swym domem na wiele sposobów. Może mieć on charakter przybudówki, choć znacznie bardziej popularnym rozwiązaniem jest zagospodarowanie parteru jako garażu i magazynu, a przeznaczenie piętra lub poddasza na część mieszkalną. Takie rozwiązanie oznacza wprawdzie konieczność mieszkania w miejscu pracy, pozwala jednak na sporą oszczędność czasu i pieniędzy. Zamiast dwóch budynków do utrzymania pozostaje jeden większy, nie trzeba też każdego dnia odbywać podróży na trasie: magazyn – dom.
Magazyn z częścią socjalno–biurową
Rozwiązanie idealne dla tych, którzy prowadzą działalność na szerszą skalę i którzy muszą zapewnić odpowiednie warunki nie tylko składowanym towarom, ale i pracownikom. Niezbędne w takim przypadku staje się zaplecze socjalne, w którym znajdzie się mała kuchnia, toaleta i pokoik, w którym można spędzić przerwę kawową. Ważną rolę odgrywa też część biurowa, wyposażona w niezbędny sprzęt i przystosowana do przyjmowania klientów.
O czym należy pamiętać, przeglądając projekty magazynów? Przede wszystkim o dostosowaniu takiego budynku do potrzeb firmy oraz do wymagań związanych z przechowywaniem poszczególnych produktów. Nie można jednak zapominać i o wyglądzie – wszak dla wielu potencjalnych współpracowników to właśnie magazyn staje się wizytówką firmy.