Sadkowi uległa również produkcja młodego bydła – o około 68 tys. sztuk (o 10 procent). Natomiast produkcja cieląt zmniejszyła się o 2 procent , czyli o 22,9 tys. sztuk. Taka sytuacja wpłynęła na kontynuację wzrostowego trendu cen żywca wołowego. Przeciętna cena krów w analizowanym okresie wyniosła 3,70 euro za kilogram i była o 0,60 euro/kg wyższa niż przed rokiem.
Średnia cena młodych byków wyniosła 3,95 euro/kg, co oznacza, że była o 0,54 euro/kg wyższa niż cena z sierpnia 2011 roku. W okresie od stycznia do lipca bieżącego roku eksport młodego bydła zwiększył się o 20 procent w porównaniu z tym samym okresem 2011 roku. Przyczyną był rosnący popyt płynący z nowych rynków zbytu, zwłaszcza z Turcji – 85-procentowy udział w handlu.
W wyniku ograniczonej podaży w lipcu tego roku, eksport cieląt z Francji do Włoch obniżył się o 17 procent. Natomiast w sierpniu ich ceny stabilnie oscylowały na poziomie 2,98 euro/kg. W lipcu bieżącego roku francuski eksport wyniósł 20,8 tys. ton mięsa wołowego, czyli był o 16 procent mniejszy niż przed rokiem. Znacznie mniej wołowiny trafiło do trzech największych jej odbiorców z Francji, tj. do Włoch – o 4 procent, Grecji – o 16 procent i do Niemczech – o 21 procent.
Z kolei zwiększeniu uległ import tego gatunku mięsa do Francji o 8 procent do 28,9 tys. ton. Konsumpcja mięsa wołowego obniżyła się o 3 procent wobec okresu od lipca do sierpnia 2011 roku. Jej przyczyną był wzrost cen detalicznych mięsa o około 30 procent. Jednocześnie dynamika spadku spożycia mięsa wołowego w pierwszych ośmiu miesiącach 2012 roku była nieco mniejsza i wyniosła 1,5 procenta.